Gündem Haberleri

  Seçim olaysız geçti

  Hürriyet Haber
  22.07.2007 - 22:21 | Son Güncelleme:

  İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, İstanbul'daki seçimlerde asayiş yönünden herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek, seçimi etkileyecek hiçbir olay olmadığını bildirdi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde oluşturulan “Seçim Harekat Merkezi”nde seçimleri takip eden Vali Yardımcısı Güngör, seçimler sebebiyle kentte yaşanan asayiş olayları hakkında bilgi verdi.

  Güngör, seçimlerin normal olarak sona erdiğini ve asayiş yönünden herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek, şu bilgileri verdi:
  "Seçimi etkileyecek hiçbir olay yok. Münferit 8-10 tane olay var. Gündüz bir tane mühür kayboldu. Yedek mühür ile devam edildi. 3-4 ruhsatlı ve ruhsatsız tabancaların seçim mahallindeki kişilerin üzerinde görülmesi olayı var. Bir tane, bir kişinin yerine oy kullanmaya teşebbüs, bir tane de mükerrer var.”

  Vali Yardımcısı Güngör, sabah saatlerinden itibaren seçim konusunda İstanbul genelinde gerçekleşen olaylara bakıldığında 13-14 olayın meydana geldiğini ve bunların çok düşük rakamlar olduğunu ifade ederek, oy kullanılan yerlerde ya da ilçe seçim kurullarında da herhangi bir kavga ya da gerginlik yaşanmadığını bildirdi.

  Güngör, oy sayımına geçilmesinin ardından da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı