Gündem Haberleri

  Seçim öfkesi katil etti

  Hürriyet Haber
  19.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bakırköy - 18 Nisan seçimlerinde, partisinin seçimlerden başarıyla çıkmasına rağmen Küçükçekmece Belediye Meclisi üyesi seçilemediği için bunalıma girerek, eşi Nezahat Agucuk ile arkadaşı Mümin Akar'ı öldüren, İsmet Eran'ı da yaralayan Özcan Agucuk'un idamı istendi. Korkunç olaydan sonra intihara kalkışan Agucuk, eşi ile arkadaşını, aralarındaki aşk ilişkisi yüzünden öldürdüğünü söylemişti.

  Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki durşmada Agucuk, psikolojik durumunun iyi olmadığını söyledi ve susma hakkını kullandı. Duruşma, tanığın dinlenmesi ve dosyanın tamamlanması için ertelendi.

  Kayabaşı Köyü'nde 19 Nisan günü, köy kahvesine gelen Agucuk, arkadaşı Akar'ın, ‘‘Gözünaydın, partin kazandı’’ sözleri üzerine dehşet saçmıştı. Meclis üyeliğini kazanamadığı için bunalıma girdiği belirtilen eski itfaiyeci Özcan Agocuk, silahını çekerek, eski iş arkadaşı Mümin Akar'ı (35) ağır yaralamış, silahından çıkan kurşunlardan biri de aynı masada oturan İsmet Eran'a isabet emişti. Kahvede bulunanlar tarafından dışarı çıkarılan Agucuk, az sonra geri dönmüş ve kafasına iki kurşun daha sıktığı Akar'ı öldürmüştü. Daha sonra kahvenin yakınındaki evine giden Agucuk, 19 yıllık eşi Nezahat Agucuk'u da öldürdükten sonra evinin çatısına çıkarak intihara kalkışmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı