Gündem Haberleri

  Seçim, 2003 sonu ya da 2004’te olur

  Hürriyet Haber
  28.12.2001 - 02:07 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Ömer İzgi, 2002 yılında gözükmeyen seçimin, 2003 sonbaharı veya 2004'ün ilkbaharında olabileceğini bildirdi.

  TBMM Başkanı Ömer İzgi, dün PMD'yi ziyaret ederek, gazetecilerin yeni yılını kutladı. İzgi, basın özgürlüğüne büyük önem verdiklerini belirterek, Partilerarası Uzlaşma Komisyonu'nun üzerinde çalıştığı Anayasa değişikliği paketinde ‘‘Devlet basın özgürlüğünün sağlanması konusunda üzerine düşeni yapar’’ hükmünün yer aldığını belirtti.

  İzgi, bir başka soru üzerine Seçim Yasası'na ilişkin görüşlerini açıkladığını hatırlatarak, siyasi partiler arasında bu yönde bir görüş birliği oluşursa konunun Uzlaşma Komisyonu'nda ele alınabileceğini bildirdi. Değişikliklerin bir yıl içerisinde yapılabilecek bir seçimde uygulanmamasını da önerdiğini hatırlatan İzgi, 2002 yılında seçim gözükmediğini, 2003'ün sonbaharı ya da 2004'ün ilkbaharında olabileceğini veya normal zamanında yapılabileceğini ifade etti. İzgi bu nedenle bir yıl uygulanmayacak seçimle ilgili yasal değişikliklerin tartışılmasının tam zamanı olduğunu anlattı.

  PMD Başkanı Kemal Saydamer ise İzgi'den AB'ye uyum yasaları çerçevesinde basın mevzuatına ilişkin düzenlemelere destek vermesini istedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı