Gündem Haberleri

  Sebahat Tuncel tartışması BBC'ye taşındı

  ANKA
  29.07.2007 - 02:00 | Son Güncelleme:

  İngiliz BBC kanalı, terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve cezaevinde tutulan Sebahat Tuncel’in dokunulmazlık alıp alamayacağı konusundaki tartışmalara yer verdi.  Türkiye’deki seçimlere cezaevinden katılan “Kürt yanlısı milletvekili" konusunda bir tartışmanın mayalanmaya başladığını belirten BBC, Sebahat Tuncel’in PKK’ya bağlı bir örgütün üyesi olduğu iddiasıyla yargılandığını hatırlattı. Tuncel’in, milletvekili seçildiği için dokunulmazlık aldığı ve cezaevinden çıkarıldığı vurgulanan haberde, ancak üst düzey hukukçuların, “Tuncel Meclis'te sandalyeye oturamaz” görüşünde olduğu ifade edildi.

  Tuncel’in Kasım ayında tutuklandığı belirtilen haberde, “üst düzey bir Kürt aktivist” olarak tanımlanan Tuncel’in 90 bin oy aldığı aktarıldı. Haberde, Sebahat Tuncel’in Salı günü dokunulmazlığı alarak cezaevinden çıktığı ve kendisini yüzlerce destekçisinin karşıladığı vurgulandı.

  “Ancak şimdi (Tuncel’in) siyasi geleceği ve özgürlüğü şüpheli” diyen BBC, üst düzey hukukçuların, Tuncel’in serbest bırakılmasını ciddi bir yasal hata olarak gördüğü ifade edildi.

  Haberde, hukukçuların “devletin birliğine karşı suç işleyen hiç kimse dokunulmazlık alamaz” dediği kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı