GeriGündem Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti!

Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti!

Kuşadası’nda yaşayan babasını ziyarete gelen ve turistik ilçeye hayran kalan 26 yaşındaki Sean Ortagün, buraya yerleşmek için işlemlerini halletmek üzere döndüğü çifte vatandaşı olduğu ABD’de trafik kazasında yaşamını yitirdi. Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan Hakan Ortagün, "Keşke burada işlemlerini halletseydi, tekrar Amerika’ya dönmeseydi" dedi

Annesi ABD, babası Türk vatandaşı olduğu için çifte vatandaşlığa sahip olan Sean Ortagün, ABD’de eğlence dönüşü bir arkadaşının kullandığı otomobilin, geçen 29 Mart’ta aşırı hız nedeniyle virajı alamayıp, şarampole devrilmesi sonucu yaşamını yitirdi. Oğlunun ölüm haberini alan Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde yaşayan Hakan Ortagün, yıkıldı.

Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti

Oğlu Sean’in 6 ay önce kendisini ziyarete geldiğini belirten emekli işçi Hakan Ortagün, "Üç ay kadar burada kaldı. Bol bol gezdi, yeni arkadaşlar edindi. Kuşadası’nı çok beğendi. Bedelli askerlikten yararlanıp, burada bir iş bulup, bundan sonraki yaşamına burada devam etme hayali kuruyordu. Hatta birkaç turizmciyle burada görüştüklerini biliyorum. Ancak, bedelli askerlik ve burada yaşaması için gerekli başvurularını yaşadığı ABD’den yapması gerekiyormuş. Bu nedenle geçen 13 Mart’ta ABD’ye döndü. O orada bu işlemlerini hallederken ben de oğlum Sean’ın doğum günü olması ve aynı gün diğer oğlumun da nikahının olması nedeniyle 25 Haziran’da, yanlarına gitmek için uçak biletimi ayırttım. Ama bu acı haber geldi. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Keşke burada işlemlerini halledebilse, tekrar Amerika’ya dönmeseydi" dedi.

Ortagün, oğlu Sean’in cenazesinin bugün çocukluğunun geçtiği ABD’nin Florida Eyaleti’ndeki Baco Raton şehrinde toprağa verileceğini söyledi.

Latif SANSÜR/KUŞADASI

Sean’ın acı kaderi: Kuşadası’na yerleşecekti

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle