Gündem Haberleri

  SBS açıklandı ama yedek listede kafalar karıştı

  Hürriyet Haber
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SBS yerleştirme sonuçları açıklandı, ancak son tercihlerini kazanan öğrencilerin yedek listesi kafa karıştırdı.

  Son, yani 10’uncu tercihini kazanan bazı öğrenciler, 1’inci tercihlerinin yedeğindeyken 8-9’uncu sıradaki tercihlerinin yedeğinde bile gözükmüyor. Uzmanlar durumu “Taban puanları değişmiş olabilir” diye yorumluyor.

  İmam hatiplerde boş yer kalmadı

  FEN liseleri ve sosyal bilimler ile Anadolu imam hatip liselerinde boş kontenjan kalmadı. Anadolu liselerinde 17, Anadolu öğretmen liselerinde 165, mesleki ve teknik ortaöğretim liselerinde 40 ve özel okullarda 6 bin 149 olmak üzere toplam 6 bin 371 kontenjan boş kaldı.
  27-31 Ağustos tarihleri arasında asil kayıtlar, 12 Eylül’e kadar da yedek kayıtları yapılacak.

  Ya Galatasaray ya Robert

  2012-SBS şampiyonu Nezihe Ezgi Menzi, yerleştirme sonuçlarına göre Galatasaray Lisesi’ne asil listeden girdi. Annesi Bilge Menzi, kızının Amerikan Robert Lisesi’ne kaydını yaptırdıklarını belirterek, “Ezgi şu anda Çekoslavakya’da satranç turnuvasında. 26 Ağustos’ta turnuva bitince dönecek ve kesin kararını verecek. Büyük ihtimalle fikri değişmeyecektir ve Robert’e gidecektir” dedi.

  Satrançtan ek puan geldi

  ZİRAAT Mühendisi Bilge Menzi (41) ve Endüstri Mühendisi Mehmet Menzi’nin (45) 2 çocuğundan en büyüğü olan Nezihe Ezgi Menzi, geçen yıl satrançta Avrupa 2’ncisi olması nedeniyle hak ettiği ek puanın da eklenmesiyle 2012-SBS’den 507.424 puan alarak Türkiye birincisi oldu. -Gönül KOCA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı