Gündem Haberleri

  Sazan dolandırmasına 3 yıl

  Oktay ENSARİ / DHA
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde 6 yıl önce değeri 14 lira olan 7 kilo sazan balığını, “Kaymakam Bey’e getirdim, kendisinin haberi var, bunlar özel balık” diyerek, kadın memurdan 90 lira aldığı iddia edilen Ali Demir’in (52) cezası onandı.

  Yeşilhisar Asliye Ceza Mahkemesi, 7 Ağustos 2007’de Ali Demir’i “Dolandırıcılık” suçundan 3 yıl hapis ve 3 bin TL para cezasına çarptırmıştı. Karar, Yargıtay tarafından da onandı. Kararın kesinleşmesinin ardından konuşan Demir, Yeşilhisar ilçesine hiç gitmediğini savunarak, şunları söyledi:
  “Sabıkamdan dolayı, kayıtlarda fotoğrafım olduğu için güya oradan teşhis etmişler. Olayı ciddiye almadığım için avukat da tutmadım ve duruşmalara da gitmedim. 6 yıl sonra 3 yıl hapis 3 bin TL para cezası gelince çok şaşırdım. Halıcılık, otobüsçülük ve PVC işi yaptım. Ama elime iki poşet alıp 7 kilo sazan balığıyla ömrüm boyunca hiç tanımadığım ilçe kaymakamını dolandırmaya gitmedim. Sanıyorum beni sabıka kayıtlarındaki teşhis ettikleri kişiyle karıştırdılar. Gerekirse hakkımı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde arayacağım.”

  AVRUPA BU DAVAYI KONUŞACAK / WEB TV

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı