Gündem Haberleri

  Saz çalarak otel açtı

  Ali Rıza EREN/ERDEMLİ (Mersin), (DHA)
  23.05.2011 - 12:40 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin’in Erdemli İlçesi’ne bağlı Kızkalesi Beldesi’ndeki bir otelin açılışını yaptı. Sahneye çıkan Çağlayan, ustalıkla bağlama çaldı.

  İŞTE BAKAN'IN SAZ ÇALDIĞI O ANLAR / Foto Galeri

  Mersinli işadamı Hüseyin Çalışkan ve oğlu Murat Çalışkan’ın devraldığı, 106 oda, 212 yatak kapasiteli tesisin açılışına Bakan Çağlayan’ın yanı sıra Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı AK Parti’li Necati Kale, çeşitli dernek, birlik, oda başkanları, işletme sahipleri ve 700 davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Çağlayan, Mersin İdman Yurdu’nu Süper Lig’e çıkardıklarını söyledi. Çağlayan, "Sıra şimdi Mersin’de. Antalya’nın turizmde miadı doldu. Mersin’i turizmde zirveye çıkarmak için çalışmalarımıza başladık. Sadece denize girip güneşlenmek ile turizm olmaz. Mersin’e yapacağımız tesislerle, kongre ve spor merkezi haline getireceğiz. Ayrıca bölgenin tarihi itibari ile inanç turizmini ileri seviyelere taşıyacağız. Türkiye’de turizm 80’li yıllarda, rahmetli Turgut Özal ile başladı. Belek’te gezerken, benim arabam kum tarlasının içine batmıştı, oralarda hiçbir şey yoktu. Şimdi bakın her yer turistlik tesis ve Belek halkı çok paralar kazandı ve kazanıyorlar. Ben çocukluğumdan beri hep okudum ve çalıştım, iş harici fazla gezmedim. Kızkalesi’ne de ilk defa geliyorum. Mersin bölgesi Belek’ten çok daha güzel, buralarda neden tesisler olmasın, neden sizler de çok paralar kazanmayasınız" dedi.

  SAZ ÇALDI

  Mersin ve Silifke’den gelen grupların davetlilere çeşitli folklor oyunları ve müzik dinletisi sunmalarının ardından Çağlayan, davetlilerin isteği üzerine sahneye çıkarak, bağlama ile 4 parça çaldı. Çağlayan’a işletme sahibi Hüseyin Çalışkan ortasında Kızkalesi olan çini tabak, Kızkalesi Belediye Başkanı Kale ise Kızkalesi efsanesini anımsatan, üzerinde deniz kızı ve yılan bulunan Kızkalesi’nin kabartma şeklinde yapılmış tablosunu hediye etti.

  BAKAN ÇAĞLAYAN DAHA ÖNCE DE PİYANO RESİTALİ VERMİŞTİ  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı