Gündem Haberleri

  Sayıştay'dan olumsuz sicil açıklaması

  Hürriyet Haber
  31.03.2005 - 21:00 | Son Güncelleme:

  Sayıştay, Denetçi Yardımcısı Muzaffer Sağlık’ın sicilindeki olumsuz kaydın Başbakan’ı oğlunun sünnet düğününe davet etmesinden kaynaklanmadığını bildirdi. Söz konusu olumsuz sicilin Sağlık’ın mesleki yeterliliği göz önüne alınarak verildiği kaydedildi.

  Sayıştay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kurum’da Denetçi Yardımcısı olarak görev yapan Muzaffer Sağlık’a, bazı basın organlarında çıkan haberlerde öne sürüldüğü gibi oğlu Ahmet’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sünnet düğününe davet etmesinden dolayı soruşturma açılmadığı kaydedildi.

  Sağlık’a bir yıllık yardımcılık süresindeki kişisel ve mesleki nitelikleri, kanun ve nizamlara saygı derecesi, görevine uyabilme yeteneği ve yükselmeye yeterli olup olmadığı konularını içeren 27 Ağustos 1969 tarih ve 13286 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Sayıştay Meslek Mensuplarına Ait Sicil İç Yönetmeliği" hükmü çerçevesinde soruşturma açıldığı vurgulandı.

  Açıklamada, Sağlık’a olumsuz sicilin, yönetmelik hükümleri gereğince birinci derece sicil amiri olarak ilgili grup şefi ve ikinci derece sicil amiri olarak da Genel Sekreter tarafından belirtilen esasların göz önünde bulundurularak verildiği ifade edildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı