GeriGündem Sayısal Loto sonuçları - 7 Nisan Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye devretti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sayısal Loto sonuçları - 7 Nisan Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye devretti

Sayısal Loto sonuçları - 7 Nisan Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye devretti

7 Nisan Sayısal Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından önce canlı yayında ardından online sistem üzerinden açıklandı. Sayısal Loto sonuçlarında bu hafta 6 bilen çıkmayınca 6.397.879,67 TL'lik büyük ikramiye haftaya devretti. İşte 7 Nisan'ın şanslı numaraları ve Sayısal Loto sonuçlarına ilişkin detaylar

Sayısal Loto çekiliş sonuçları, Milli Piyango İdaresi'nin gerçekleştirdiği çekilişle birlikte açıklandı. Her hafta milyonlarca vatandaşa umut kapısı açan Sayısal Loto'nun bu haftaki kazanan numaraları belirlendi. Sayısal Loto'da bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan şanslı talihli bulundu mu merak ediliyor. İşte, 7 Nisan Sayısal Loto sonuçları sorgulama sayfası.

Sayısal Loto sonuçlarında bu hafta 6 bilen çıkmayınca 6.397.879,67 TL'lik ikramiye haftaya devretti. 5 bilen 155 kişi 6.103,25 TL, 4 bilen 8.564 kişi 83,70 TL, 3 bilen 160.169 kişi 12,50 TL'lik ikramiyenin sahibi oldu.

1, 19, 28, 29, 39, 43

Sayısal Loto sonuçları - 7 Nisan Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye devretti

GEÇEN HAFTA SONUÇLARI

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 4 milyon 151 bin 636 lira 34 kuruş haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 188 kişi 4 bin 767 lira 90'ar kuruş, 4 bilen 8 bin 929 kişi 75 lira 70'er kuruş, 3 bilen 168 bin 107 kişi 11 lira 30'ar kuruş ikramiye alacak.

Çekilişte, 3 milyon 471 bin 899 lira 60 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 2 milyon 227 bin 65 lira 71 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 244 bin 410 lira 88 kuruş kamuya aktarılacak.

SAYISAL.LOTO SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO HAKKINDA

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle