GeriGündem Sayısal Loto 30 Aralık sonuçları MPİ tarafından açıklandı! İkramiye güneye gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sayısal Loto 30 Aralık sonuçları MPİ tarafından açıklandı! İkramiye güneye gitti

Sayısal Loto 30 Aralık sonuçları MPİ tarafından açıklandı! İkramiye güneye gitti

Sayısal Loto sonuçları 30 Aralık akşamı gerçekleştirilen çekilişin ardından vatandaşların erişimine sunuldu. Büyük ikramiye olarak 1 milyon 759 bin lira takdim eden Sayısal Loto, sonuçları ile 30 Aralık akşamı sorgulandı. İşte, 2017 yılın son çekilişinde kupon sahibi vatandaşların merakla araştırdığı 30 Aralık Sayısal Loto sonuçları ve detaylı bilgiler

Sayısal Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi'nin Ankara'da noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişle birlikte açıklandı. Her cumartesi akşamı milyonlarca vatandaşa büyük paralar kazanma şansı yakalatan Sayısal Loto'da bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan çıkacak mı merak ediliyor. İşte, 30 Aralık Sayısal Loto sonuçları sorgulama sayfası.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi, 1 milyon 759 bin 551 lira 20 kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 104 kişi 7 bin 124 lira 70'er kuruş, 4 bilen 7 bin 492 kişi 74 lira 65'er kuruş, 3 bilen 138 bin 991 kişi 11 lira 30'ar kuruş ikramiye kazandı. 

Büyük ikramiyeyi kazanan talihli kuponunu Muğla'nın Bodrum ilçesinden yatırdı. 

Çekilişte toplam 4 milyon 630 bin 396 lira 10 kuruş ikramiye dağıtıldı. 

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 840 bin 685 lira 87 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 28 bin 976 lira 91 kuruş aktarılacak. 

3, 6, 19, 35, 38, 41

Sayısal Loto 30 Aralık sonuçları MPİ tarafından açıklandı İkramiye güneye gitti

GEÇEN HAFTA SONUÇLARI

Sayısal Loto'da bir önceki hafta yapılan çekilişte Kırklareli-Merkez'den bir talihli büyük ikramiyenin sahibi oldu. Kazandıran numaraların 04-07-10-17-20 ve 45 olarak belirlendiği Sayısal Loto'da büyük ikramiye 1 milyon 627 bin 438 lira olarak açıklandı.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ HAKKINDA

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

* (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

* (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

* (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle