Gündem Haberleri

  İşte Sayısal Loto'da büyük ikramiye kazandıran sayılar

  Hürriyet Haber
  27.01.2018 - 21:17 | Son Güncelleme:

  Sayısal Loto sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından önce canlı yayında ardından web sayfası üzerinden duyuruldu. 27 Ocak tarihli Sayısal Loto çekilişi neticesinde geçtiğimiz hafta ilk devrini gerçekleştiren büyük ikramiye bu kez sahibine ulaştı. Büyük ikramiyeyi kazanan talihli, kuponunu İstanbul'un Kadıköy ilçesinden yatırdı. İşte Sayısal Loto'da büyük ikramiye kazandıran sayılar

  Geçtiğimiz hafta devreden Sayısal Loto çekilişi bu kez kazandırdı. Düzenli olarak gerçekleştirilen ve Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen haftanın Sayısal Loto sonuçlarına göre altı sayıyı da doğru tahmin eden bir kişi, belirlenen büyük ikramiyenin sahibi oldu. Peki büyük ikramiye hangi sayılara ve ile çıktı? İşte 27 Ocak Sayısal Loto sonuçları!

  Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi, 4 milyon 43 bin 548 lira 95 kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.

  Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 149 kişi 6 bin 7 lira 80'er kuruş, 4 bilen 8 bin 728 kişi 77
  lira 20'şer kuruş, 3 bilen 164 bin 463 kişi 11 lira 55'şer kuruş ikramiye kazandı.

  Büyük ikramiyeyi kazanan talihli, kuponunu İstanbul'un Kadıköy ilçesinden yatırdı.

  Çekilişte toplam 7 milyon 512 bin 60 lira 40 kuruş ikramiye dağıtıldı.

  4, 14, 16, 40, 44, 45

  İşte Sayısal Lotoda büyük ikramiye kazandıran sayılar

  GEÇEN HAFTA SONUÇLARI

  Sayısal Loto'nun geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 1106. hafta çekilişinde 6 bilen olmayınca büyük ikramiye olan 1 milyon 917 bin 680 lira 20 kuruş devretmişti.

  Öte yandan çekilişte 5 bilen 191 kişi 4 bin 228 lira 90'ar kuruş, 4 bilen 9 bin 125 kişi 66 lira 40'ar kuruş ve 3 bilen 164 bin 136 kişi de 10 lira 45'er kuruş ikramiye kazandı.

  SAYISAL.LOTO SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  SAYISAL LOTO HAKKINDA

  İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

  Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

  İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

  İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

  Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

  Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

  Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı