Gündem Haberleri

  Sayısal dünyanın kalbine yolculuk

  Hürriyet Haber
  25.03.2005 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Dünya teknoloji devi Intel geleceğin teknolojilerine şekil verme şansına sahip şirketlerden biri olarak, teknolojnin kalbinin attığı CeBIT’te bilgisayar ve iletişimi birleştiren yeni yaşam biçimini anlattı.

  Intel 2005’ yılında, çoklu çekirdekli teknolojiyi kullandığı işlemcileri çıkararak, eğlence bilgisayarlarındaki performansı bir üst seviyeye çıkarmayı planlıyor. Bu teknoloji ile gelecek kuşak eğlence PC’leri, bilgisayarı aynı anda kullanarak eğlenen çeşitli kullanıcıları destekleyecek daha yüksek bilgi işlem özellikleri sunabilecek. Örneğin kullanıcılar aynı anda Web’de sörf yaparken, e.postalarına bakabilecek veya oyun oynayabilecek.

  Intel standında bu sene, bir MINI Cooper Convertible’a yerleştirilmiş küçük bir PC şeklinde, Intel Pentium M işlemciye dayanan yeni bir uygulamanın gösterimi yaptı. PC, araçta genellikle pek çok farklı cihaz tarafından yerine getirilen fonksiyonları üstleniyor. Örneğin arka koltuktaki yolculara film seyretme veya oyun oynama olanağı sağlayabiliyor. Aynı zamanda ön koltukta oturan yolcu e.postalarını kontrol ederken, sürücü de seyir sistemini kontrol edebiliyor, MP3 müzik dinleyebiliyor veya telefon görüşmesi yapabiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı