Gündem Haberleri

  'Sayın Ünlü' hitabı "sehven bir hata" imiş

  Hürriyet Haber
  19.01.2006 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Sn. Serdar Devrim
  Hürriyet Gazetesi                                                                              
  19 Ocak 2006, Perşembe

  Sayın Devrim,

  www.hurriyet.com.tr sitesinde 18 Ocak 2006 Çarşamba günü yer alan “Dayanamadım, mektubu cebe indirdim” başlıklı yazınızda tarafımıza yönelttiğiniz eleştirileri büyük bir üzüntüyle okumuş bulunmaktayız.

  Öncelikle belirtmek isteriz ki yeni yılı bir vesile kabul ederek, hediye olarak gönderdiğimiz sepetlerde yer alan ürünler ülkemiz için katma değeri diğer sektörlerden çok daha yüksek olan ve yaklaşık 10 milyar dolarlık ihracat girdisi sağlayan bir iş kolunu temsil etmekHürriyettedir.

  Bu ürünlerimizi kişiye özel yazılmış mektuplar ile takdim etme düşüncesiyle harekete geçtik. Yazıktır ki, bu mektuplar arasından bir tanesinin yazımında hitap bölümünde sehven bir hata oluşmuştur. Bildiğiniz üzere bu teknoloji çağında bile bu tür hatalar bütünüyle engellenememektedir. Nezdinizde mektubunu aldığınızı belirttiğiniz dostunuzdan bu hatadan dolayı özür dileriz.

  Son olarak altını çizmek isteriz ki, Türk ihracatçısını desteklemek ve ülkemiz ekonomisine ihracat yoluyla artan bir değer yaratan İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin yazınızda konu ettiğiniz üzere “Ünlüler” başlıklı bir listesi olması ya da isme özel yazılan bir mektupta “Sayın Ünlü” gibi resmi ya da özel görgü kurallarına aykırı bir hitabın kullanılması söz konusu değildir. Yazınıza söz konusu olan mektup Ünlü soyadlı bir basın mensubuna hitaben hazırlanmış, fakat mektuplar düzenlenirken ilgili hitap kısmı değiştirilmemiş, sadece isim kısmı değiştirilmiştir. Sizin yazınıza konu olan hatanın kaynağı bu durumdur.

  Bu vesile ile sözü geçen konu hakkında sizi yeterince aydınlatabildiğimizi ümit eder, hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Yasemin Demirdağ
  İİB Genel Sekreteri

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı