Gündem Haberleri

  Sayın Baykal elini askerin polisin, yargının üzerinden çek

  DHA
  05.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal’a, "Askerin üzerinden elini çek, çek. Sivil siyaset yap, sivil davran. Polisin üzerinden elini çek, yargının üzerinden elini çek" diye seslendi.

  Erdoğan, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Sakarya İl Kongresi’nde özetle şunları söyledi:

  Asker üzerinden, polis üzerinden bir ayrıştırmanın gayreti içine giriyorlar. Kim? Ana muhalefetin lideri. Sayın Baykal, askerin üzerinden elini çek, çek. Sivil siyaset yap, sivil davran. Polisin üzerinden elini çek, yargının üzerinden elini çek. Yargıya giden herhangi bir konuda, yargı kararını vermeden, sen karar veriyorsun. Sayın Baykal, biz seni iyi tanırız, iyi tanırız.

  MGK toplantısından sonra açıklanan basın bildirisi, Sayın Baykal’ı tatmin etmemiş. Sayın Baykal, bundan sonra MGK toplantılarına girerken sen önceden bize basın bildirisini gönder de onu yayımlayalım ama beğeneceğin fazla olsun. Çok isabetli olur. Ayıptır ayıp. Türkiye’de yasama da yürütme de yargı da tarihinde hiç görülmedik ölçüde bağımsız bir şekilde, yine tarihinde hiç görülmedik ölçüde uyum içinde tam anlamıyla görevlerini yapıyorlar.

  Gece saat 1.5 kanun çıkıyor. Neyle ilgili? Malum konu arkadaşlar... Meclisi o anda yöneten başkanvekili tabii soruyor ’kabul edenler, etmeyenler?’ AK Partilisi de CHP’lisi de MHP’lisi de hepsi ellerini kaldırıyor. CHP’li de, o da elini kaldırıyor. O da ’evet’ diyor. Kabul edenlerden o da ’evet’ diyor ama aynı adam ertesi gün diyor ki ’bizi aldattılar.’ Ya adama sormazlar mı? Arkadaş senin aklın neredeydi? Fotoğrafta tespit edildi. Elini kaldırmışsın, elin kalkmıştı. Sayın Baykal senin milletvekillerin ne iş yapar ya?

  Partililere karanfil

  AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Adapazarı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan AKP Sakarya 3’üncü Olağan Kongresi’ne katıldı. Erdoğan, partililere kırmızı ve beyaz karanfiller dağıttı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı