Gündem Haberleri

  Saygı ve hoşgörü

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İYİ bir sürücü olamk için sürücü belgesi sahibi olmak yeterli değildir. Direksiyonun arkasına geçen pek çok sürücü adeta aslan kesilir ve kendisini en azından iyi bir şoför olarak görür.

  Sürücülerin bir başka bakış açısı da daima kendilerinin haklı olduğudur. Hataları ve haksızlıkları karşı taraftaki sürücü veya yoldaki yaya yapar. Araç kullanan sürücünün ilk düşüncesinin kaza yapmamak için nelere dikkat etmesi gerektiği olmalıdır. Başkalarının hakkına saygı göstermeyen, kurallara uymayan ve dikkatsiz davranan sürücü, olabilecek bir kazanın ilk adayı ve sebebidir. Yeter ki, sürücü iyiniyet sahibi olmaya, kendisinin de her an hata yapabileceğini ve trafik kurallarının diğerleri için de geçerli olduğunu kabule hazır olsun.

  HATALARI KABULLENMEK

  Şunu unutmamak gerekir ki, iyi bir sürücü olabilmek için diğer bütün sürücülerin her an hata yapabileceklerini, trafik kurallarının dışına çıkabileceklerini bilmek gerekir. Trafikte her an ve her saniye hata yaşanabileceği düşünülerek tebbirler önceden alınırsa kötü sonuçlanabilecek her tür olaylar önlenmiş olacaktır. Burada yayalara düşen görev ise yolların araçlara, kaldırımların ise kendilerine ait olduğunu unutmamalarıdır.

  Konukl Yazar

  Mehmet Ünal

  Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı