Gündem Haberleri

  Şavşat’ta Deniz Feneri Derneği'ne tepki

  Hakan AYDIN/ŞAVŞAT (Artvin), (DHA)
  21.07.2009 - 16:11 | Son Güncelleme:

  ARTVİN’in Şavşat İlçesi'nde geçen haftaki selden etkilenen felaketzedelere yardıma geldiği öne sürülen Deniz Feneri Derneği'nin aracına ve görevlilere tepki gösterildi. Aracın üzerindeki ‘Yüzyılın iyilik hareketi’ yazısı tahrip edildi.

  Olay, sel mağdurlarının Şavşat Kaymakamlığı binası önünde yaptığı eylemin ardından meydana geldi. Kaymakamlık önünde bekleyen grup dağılmadan alana siyah renkli ve üzerinde Deniz Feneri Derneği logosu bulunan 34 BF 3207 plakalı minibüs girdi. Bunun üzerine topluluktan tepki yükseldi. Kalabalık üzerlerine yürüyünce Deniz Feneri Derneği görevlileri aracı terkederek Şavşat Kaymakamlığı'na girdi.
  Gruptan bazı kişiler, Deniz Feneri Derneği'ne ait aracın üzerinde yazan ‘Yüzyılın iyilik hareketi’yazısını sprey boya ile tahrip etti ve Deniz Feneri Derneği aleyhine sloganlar attı. Protestoculara müdahale eden polislerle aracın çevresindeki gençler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polis daha sonra minibüsü olay yerinden götürdü.

  Başbakan'ın gelmemesi eleştirildi

  PROTESTO gösterisi sırasında, selde 77 yaşındaki annesi Lütfiye Acar’ı kaybeden 61 yaşındaki Nebahat Doğan yaptığı konuşmada, yetkililerin kendilerine ilgi göstermediğini söyledi. Başbakan'ın felaketten sonra Şavşat'a gelmediğini hatırlatan Nebahat Doğan, “Başbakan oy için olsaydı buralara gelirdi. Bizlere geçmiş olsun demedi. Annemi felakette kaybettim. Benim annem 4 devlet memuru yetiştirmiştir ve biz vatana hayırlı vatandaşlarız. Benim annem bir set yüzünden hayatını kaybetti. Artvin ve Şavşat CHP’li değil de, AKP’li olsaydı ne kadar yardım gelirdi? Kız kardeşimin evinde kalıyoruz. Şu ana kadar bir iğne dahi yardım görmedik. Biz Başbakanın buraya gelmesini istiyoruz” dedi.

  Kaymakamlık önünde toplanan yaklaşık 200 kişi ‘Suçlular yargılansın’ sloganı attı. Sel mağdurları adına okunan basın açıklamasında sorumluların hemen tutuklanması ve olayda maddi ve manevi zarar gören tüm ailelerin mağduriyetleri kalıcı bir biçimde giderilmesi istendi.
  Eylemin ardından göstericilerden oluşan 4 kişilik temsilci grubu Şavşat Kaymakamı Serdar Kaya ile bir süre görüştü. Kaya’nın, yardımların kısa sürede yapılacağı sözünü verdiği öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı