GeriGündem ‘Savcıya gözaltına alın talimatı veriyor’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Savcıya gözaltına alın talimatı veriyor’

‘Savcıya gözaltına alın talimatı veriyor’

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, “Yargı yarın sizi de davet ederse şaşmayın” sözlerine Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan yanıt verdi.

Tezcan, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin üçüncü geceyi geçireceği ormanlık alandaki kampa ulaştıktan sonra yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: “Erdoğan açıklamanın hiçbir yerinde ‘Türkiye’de adalet var’ diyemiyor. Tam tersine ‘adalet sokaklarda aranmaz’ diyor. Yani, adaletin olmadığını kendisi de biliyor. Adaleti arayacağımız yer halkla beraber meydanlardır, sokaklardır. Erdoğan’ın sözleri, savcı ve hâkimlere talimat veriyor. Yaptığı açıklama, ‘Ana muhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın’ talimatıdır. Erdoğan’ın bu örtülü talimatını biz daha önce biliyoruz. Ayaklarımıza kara sular inse dahi, ülkenin kara günlere teslim edilmemesi için yürümeye devam edeceğiz.”

Tezcan, gazetecilerin “Savcılar çağırsa gider misiniz?” sorusuna da, “Belli ki Cumhurbaşkanı savcılara ‘şimdi çağırın’ talimatı veriyor. Böyle bir şeye cesaret ettiklerinde gökkubbeyi dar ederiz. Türkiye o kadar baskıya ve zorbalığa teslim olacak noktada değil” yanıtını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle