Gündem Haberleri

  Savcının hafızası cinayeti çözdü

  Mehmet ÇETİN MERSİN (DHA)
  14.04.2004 - 02:07 | Son Güncelleme:

  Mersin’in Mut İlçesi Cumhuriyet Savcısı Ozan Kaya, intihar süsü verilen bir cinayeti, olay yerinde bırakılan bir montun sahibini hatırlayarak aydınlattı.

  Mut İlçesi’ne bağlı Kurtuluş Köyü yakınlarında 66 yaşındaki Ali Kutu, elinde 7.65 çapında bir tabanca olduğu halde başından vurulmuş halde bulundu.

  Önce Ali Kutu’nun intihar ettiği sanıldı. Ancak olay yerinde inceleme yapan Mut Savcısı Ozan Kaya, Kutu’nun orta parmağının tetikte olmasından şüphelendi. Bu arada maktülün giydiği sarı mont da Savcı kaya’nın dikkatini çekti.

  Yaklaşık 3 ay önce Ali Kutu’nun torunu 22 yaşındaki Mehmet Kalaycı’nın, üvey ağabeyinin kendisini dövmesiyle ilgili davanın duruşmasında, üzerinde bu montun bulunduğunu hatırlayan Savcı Kaya, bu kişinin gözaltına alınması talimatı verdi.

  Savcının ifadesini aldığı Mehmet Kalaycı, sonunda cinayeti işlediğini itiraf etti. Mehmet Kalaycı, arsa yüzünden aralarında geçen tartışmada, dedesinin kendisine silah çekmesi üzerine daha önce davranıp onu öldürdüğünü, silahı eline tutuşturarak intihar süsü verip cesedini de yol kenarına attığını söyledi. Dede katili Mehmet Kalaycı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı