Gündem Haberleri

  Savcılıktan iki hastaneye PKK soruşturması

  Hürriyet Haber
  28.04.2016 - 09:02 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’daki Gazi Yaşargil ve Selahaddin Eyyubi hastanelerinde PKK'lı teröristlerin sahte isimlerle tedavi edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmanın yanı sıra, Sağlık Bakanlığı da iddialar üzerine üç kişiden oluşan müfettiş heyeti görevlendirdi.

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebiyle İl İdare Kurulu ön inceleme başlattı. Star gazetesinin haberinde yaralı PKK ve YPG’lilerin, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde, 7-8 ve 9 Ekim 2014 tarihlerinde sahte kayıtlar oluşturularak tedavi edildiği ancak tedavilere ilişkin kayıtların silindiği iddia edildi.

  İddialara göre müfettişler kayıtların bilinçli imha edildiğini fark etti. Söz konusu kayıtların peşine düşen müfettişler, her iki hastanede de hasta kayıt sistemleri ile kamera görüntülerinin silinmeden önce birer kopyasının bazı çalışanlar tarafından kaydedildiğini belirledi. El konulan kayıtların ışığında soruşturma sürüyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı