Gündem Haberleri

  Savcılık ünlü işadamını arıyor

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ŞİŞLİ Cumhuriyet Savcılığı, ortağı ve yeğeni Sariye Arslan tarafından tehdit edildiğini ileri süren ünlü işadamı Ergun Gürsoy'un bulunması için polise yazı yazdı. Savcılık, iki ay önce şikayet dilekçesi veren Ergun Gürsoy'un ifadesinin alınması için adliyeye getirilmesini istedi.

  Galatasaray'ın eski yöneticisi Ergun Gürsoy ile eşi Ayşe Gürsoy, iki ay önce, Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, şirket ortağı, yüksek mimar Sariye Arslan'ın da aralarında bulunduğu dört kişi tarafından hakarete uğradıklarını ve ölümle tehdit edildiklerini iddia ettiler. Suç duyurusunda, Sariye Arslan'ın, Ergun Gürsoy'un avukatı Adnan Uğur Kılıç'la görüştüğü, ardından silahını da alarak Birlik Medya Reklamcılık San. Ltd. Şti'yi basmaya gideceğini söylediği, zorlukla ikna edildiği belirtildi. Sariye Arslan'ın, ‘‘Silahım var, gerekirse Ergun Gürsoy'u vururum’’ dediği öne sürüldü. Sariye Arslan'ın, Ergun Gürsoy'un eşi Ayşe Gürsoy'a da, 'Oo...kadın' diye başlayan, çok ağır küfürler ettiği iddia edildi. Dilekçede, Sariye Arslan'ın, ağabeyi Adnan Arslan ile birlikte soyadını bilmedikleri Gözde ve Petek isimli kişilerle Esentepe'deki şirket binasına zorla girmeye çalıştıkları dile getirildi.

  Savcılık, suç duyurusu üzerine harekete geçti. Ancak, olayda adı geçenler ifade vermeye gelmediler. Bunun üzerine polise yazı yazıldı. Ergun Gürsoy'la birlikte, tüm sanıkların bulunması istendi.

  Tehdit etmedim

  Yüksek mimar Sariye Arslan, iddiaların gerçek dışı olduğunu söyleyerek, ‘‘Ağır iddialarla dolu suç duyurusu karşısında şoke oldum. Ergun Bey'in hem ortağı, hem de yeğeniyim. Aramızda birtakım parasal sorunlar vardı. Aile içinde çözeceğimizi düşünmüştüm. Böyle bir suç duyurusuyla neyin amaçlandığını ben de merak ediyorum’’ demişti. l Tolga ATAR

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı