Gündem Haberleri

  Savcılık: Şemdin Sakık'ın ifadesini almadık

  A.A
  24.12.2009 - 12:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Ergenekon” soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının Diyarbakır'a giderek halen hapiste bulunan terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Şemdin Sakık'ın ifadesini almasının söz konusu olmadığını bildirdi.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında “Ergenekon soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının, Bingöl'de 1993 yılında 33 erin şehit edilmesiyle ilgili olarak halen Diyarbakır E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda müebbet hapis cezasına mahkum olarak kalan terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Şemdin Sakık'ın ifadesini aldığı” yönünde haberlere yer verildiği kaydedildi.

  Açıklamada, “gerek 'Ergenekon' adı verilen soruşturmayı yürüten, gerekse İstanbul'da görevli bir savcının bu olayla ilgili olarak Diyarbakır'a giderek Şemdin Sakık'ın ifadesini almasının söz konusu olmadığı” belirtildi.

  Açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Bingöl'de 1993 yılında 33 erin şehit edilmesiyle ilgili olarak herhangi bir soruşturma yürütülmediği de hatırlatıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı