Gündem Haberleri

  Savcılar nerede

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’nun oy pusulalarının basımına ilişkin ihalesinin iptal edilerek yenilenmesiyle ilgili, “Bu seçim sürecinde, oy pusulalarının bastırım sürecinde dahi haksız kazanç düşünülüyorsa bu ülke bitmiş demektir. Nerede bu savcılar?” dedi.

  İstanbul’un Avrupa yakasında bazı ilçelerde miting yapan Bahçeli, şunları söyledi:

  Çürümüş bir ülke olduk

  Türkiye tamamen, her konuda, her alanda, her yönüyle çözülmüş ve çürümüş bir ülke haline geldi. Üzülmekten başka söyleyecek söz bulamıyorum. Bu seçim sürecinde, oy pusulalarının bastırım sürecinde dahi birtakım aşırı ihale yoluyla haksız kazanç düşünülüyorsa bu ülke bitmiş demektir. Bu bakımdan toplum olarak hepimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Üzülmemek elde değil.

  9 milyonu nasıl götürürsün

  12 Haziran’da seçim yapılıyor. 11 milyon TL’ye seçim pusulasının ilk ihalesi yapılıyor. Sonra bu yüksek görülüyor ve 1 milyonun altına düşen bir ihaleye rıza gösteriyor. Peki Allah’tan korkmaz insanlar 9 milyonu nasıl götürüyorsun? Bu nasıl bir adalet? Nerede bu müfettişler, nerede bu savcılar?

  Bu böyle devam edemez, etmemeli. Onun için bir iktidar değişikliğinin vakti gelmiştir. Ama hemen bir kara propaganda var. ‘İktidar değişirse istikrarsızlık olur.’ Böyle bir kara propagandayla insanları buna mahkûm ve mecbur bırakan iktidar insanları korkutarak kendi iktidarının devamlılığını istiyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu milleti tekrar aldatır ve kandırırsan senin 3’üncü dönemin Türkiye için en büyük istikrarsızlığın başlangıcı olur.

  36 tane milyarder yetişti

  Türkiye’de işsizlik ve yoksulluk devam ederken öbür taraftan haksız kazanca dayalı, ganimetler peşinde koşan ve rant ekonomisiyle beslenen siyasi iktidarın işbirlikçileri, yakınları, hanedanları var. Türkiye’de son yıllarda 36 tane milyarder yetiştirmiş. Bunlar dün ne idi ki şimdi milyarder oldular.

  Nüfusun yüzde 20’si yaklaşık 14 milyon insanımız milli gelirden yüzde 6 alıyor ama diğer üst dilimde olan yüzde 20’lik bölüm ise milli gelirden yüzde 54 alıyor. Bu farklılık bir toplumda sosyal patlamanın önemli bir işareti olabilir. Nitekim Şili’de Arjantin’de Brezilya’da meydana gelen sosyal olaylar, yağmalamalar ve sokakların yaşanamaz hale dönmesinin nedeni bu gelir dağılımındaki adaletsizliğin sekiz kat olmasından kaynaklanıyor.

  12 Haziran’da sessiz tepki

  Türkiye’de de 8 kat olmasına rağmen milletimiz Müslüman bir toplum olarak ne geliyorsa kanaat gösteriyor ve haline şükrediyor. Herhangi bir sosyal tepki, yağmalama ve anarşiyi ortaya koymuyor. Ama ben inanıyorum ki, yoksulluğa itilen bu insanlarımız 12 Haziran’da sesiz bir tepkiyle iktidarı görevinden uzaklaştıracak. Bunu da uzaklaştırmak durumundadır.

  İlk kez ebru yaptı, beğendi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanvekili Meral Akşener ile geldiği Allı Turna Kadın Derneği’nde çiçekle karşılandı. Ebru sanatçısı Özlem Çolak’ın çalışmalarını izleyen Bahçeli, eline fırçayı alarak yaptığı ebru çalışmasını basın mensuplarına gösterdi, “Hayatımda ilk kez yaptım ama zannediyorum güzel oldu” dedi. Bahçeli, kadınları sandık başına taşımanın çok önemli olduğunu belirterek, dernek yöneticilerine çalışmaları için teşekkür etti. Bahçeli daha sonra İstanbul’daki mitinglerine başladı. Bahçeli’yi izleyenler arasında, 60 yaşındaki Aslıhan Yılmaz dikkati çekti. 6 çocuğa ve Hilal ve Batuhan isimli iki de toruna sahip olan Aslıhan Hanım, “Biz bu davaya baş koyduk. Bu ten bu candan çıkana kadar mücadeleye devam” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı