Gündem Haberleri

  Savcıdan sert çıkış

  Hürriyet Haber
  25.09.2012 - 09:51 | Son Güncelleme:

  Tunceli Nazimiye Savcısı, şehit Ovacık savcısı ile ilgili Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne sert çıktı: “Koruma istedim. 7 aydır tenezzül edip cevap vermedin. Delikanlı gibi çık, ‘fazladan 100 polis olduğu halde hatırını kıramayacağım kişiler şu kardeşlerimizi ilçeye gönderme diyor’ de, alnından öpeyim seni.”

  Tunceli Ovacık Savcısı Murat Uzun’un terör saldırısıyla şehit olmasının ardından ortaya atılan güvenlik ihmali iddialarının hedefinde Tunceli emniyet Müdürü Hayati Yılmaz var.

  Habertürk Gazetesi’nden Hilal Öztürk’ün haberine göre İnternet sitesi adalet.org’da Yılmaz’a yönelik çok sert bir mesaj yazan Tunceli Nazımiye Savcısı Fatih Yüce, “Koruma talebi olmadı, silah ruhsatı başvurusu olmadı gibi saçma sapan gerekçeyle bu işten sıyrılırım diye düşündün belki ama baltayı çok kötü taşa vurdun! Koruma talebinde bulunmuş olsaydı ne yapacaktın çok merak ediyorum” ifadesini kullandı.

  Kendisinin de şubatta koruma talebinde bulunduğunu hatırlatan yüce “Talep yazıma 7 aydır tenezzül edip cevap bile vermediğini söylesem, o saygıyla duyuru yaptığın kamuoyuna. Yoksa polnet sorgusunda silahımın olduğunu görünce ‘Ya nasıl olsa silahı var’ diye mi düşündün. Delikanlı gibi çık, ‘Elimde fazladan 100 polis olduğu halde hatırını kıramayacağım kişler telefon açıp şu kardeşimizi merkezde tut, ilçeye gönderme diyor’ de alnından öpeyim seni. Öyle yanına korumalarını alarak özel helikopterle ilçe ilçe gezerek millete şirin görünmeye çalışmakla olmuyor bu iş Sn. hayati Yılmaz” diye yazdı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı