Gündem Haberleri

  Savcı'dan sanığa: Erkeksen Çakıcı'ya sor

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa Cezaevi'nde, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Kenan Ali Gürsel'in de aralarında bulunduğu 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili 32 sanığın yargılandığı duruşma, ilginç bir diyaloğa sahne oldu.

  Sanık Fatih Bayata, Ağansoy'u öldürme planının başarısız olmasından sonra Alaattin Çakıcı'nın kendisi için kalem kırdığını söyledi ve "O günden sonra Çakıcı ile ilişkim kalmamıştır" dedi. Bunun üzerine Hakim, "O sizin şiarınız. Erkeksen git Çakıcı'ya sor" dedi.

  Eyüp 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, bu davada gıyabi tutuklu olarak görülen, ancak başka bir davadan Amasya Cezaevi'nde tutuklu olan Fatih Bayata katıldı. Bayata ifadesine, ''İstanbul Adliyesi'ne peruk takarak avukat kılığında girme girişimim ve Tevfik Nurullah Ağansoy'u öldürme planım başarısız olunca, Alaattin Çakıcı o gün kalem kırmıştır. O günden sonra Çakıcı ile hiçbir ilişkim kalmamıştır. Sadece, o olaya ilişkin avukat masraflarımı karşılamıştır'' sözleriyle başladı.

  '2 paket sigaraya tenezzül etmem'

  Çakıcı'nın yeğeni Kenan Ali Gürsel ile ''Peker Grubu'' olarak adlandırdığı kişiler arasındaki olaya da, herhangi bir gruba mensup olmadığı için karışmadığını savunan Bayata, şöyle konuştu:

  ''Benim cezaevindeki olay sırasında kantin yağmaladığım söyleniyor.Gelirim iyidir, 2 paket sigar tenezzül etmem. Ayrıca infaz koruma memurlarını rehin aldığım ileri sürülüyor. Doğru değil. Sadece olay sırasında ateş altında kalan koruma memurlarını, korumak amacıyla kendi koğuşuma götürdüm ve 2 kişinin hayatını kurtardım. Olay sırasında ben silah da kullanmadım. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum.''

  'O sizin şiarınız'

  Bayrampaşa Cezaevi'nde Kenan Ali Gürsel'in öldürülmesinin ardından çıkan olaya katılmasının, Çakıcı'nın adamı olması durumunda gerçekleşebileceğini de belirten Bayata, ''Hakkımdaki iddialar doğru olsa, yıllardır Alaattin Çakıcı'ya hizmet etmiş olsam, neden benim kalemimi kırsın?'' dedi.

  Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Tuncay Sezgin, ''O sizin şiarınız. Erkeksen Kartal Cezaevi'ne git de, Çakıcı'ya sor'' dedi.

  Sanıkların tahliye istemlerini reddeden mahkeme heyeti, Fatih Bayata'nın gıyabi tutukluluğunu vicahiye çevirerek duruşmayı erteledi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı