Gündem Haberleri

  Savcı, tecavüzcüye 45, doktora 10 yıl istedi

  Hürriyet Haber
  29.07.2015 - 08:53 | Son Güncelleme:

  15 yaşındaki kız çocuğuna yıllarca tehditle tecavüz eden, küçük kızın hamile kalması üzerine de 2.5 aylık bebeğini kürtaj ettiren S.B. hakkında savcı 45 yıla kadar hapis cezası istedi. İddianamede, sanığın yaşı küçük kıza 50’nin üzerinde tecavüzde bulunduğunu belirtildi.

  Pendik’te okul çıkışları takip edip tanıştığı 15 yaşındaki kız çocuğuna birçok kez tecavüz eden 31 yaşındaki S.B. hakkında, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tecavüz sonucu hamile kalan kızın 2,5 aylık bebeğini alan jinekolog Dr. İ.B. ile ebe N.Y. ise, 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

  Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma, tecavüze uğrayan kızın başına gelenleri babasına anlatmasıyla başladı. İddianamede S.B.'nin okul çıkışı saatlerini takip ederek 15 yaşındaki S.M ile tanıştığı ve doğum gününde S.M.’yi Orhanlı Barajı’na gezdirmeye götürdüğü, oradan Pendik Esenyalı’daki evine götürerek kola olduğu söylediği sıvı bir şey içirdiği belirtildi. Sıvıyı içen S.M.’nin bir süre sonra baş dönmesi yaşayıp kendini kaybettiği ve tecavüze uğradığına yer verilen iddianamede, sanığın M.’yi “Kardeşine, ailene zarar veririm” diyerek tehdit ettiği ve birçok kez birlikte olduğu belirtildi.

  HAPİSE GİRDİ ÇIKTI

  İddianaeye göre, sanık S.B.’ın, 2013 yılının eylül ayında başlayan tecavüzleri, başka bir suçtan tutuklanıp cezaevine konulmasıyla bir süre kesintiye uğradı. Tahliye olur olmaz yine tehditleri ile küçük kızın peşini bırakmayan S.B., bu sefer küçük kıza uyuşturucu hap içirerek tecavüzlerine devam etti. Hamile kalan S.M’nin S.B. tarafından Kartal’da bir poliklinikte çalışan ebe N.Y.’nin aracılığıyla jinekolog Dr. İ.B.’ye götürdü. İ.B. iddiaya göre 2.5 aylık hamile olan küçük kıza, “Hamile değilsin, merak etme. Rahminde kan birikintisi var onu alacağım” diyerek kürtaj yaptı. Bir süre sonra, S.B.’nin eşinin bu durumu öğrenip kendisini aramasının ardından iyice korkuya kapılan 15 yaşındaki S.M., bir yıldan fazla süren tecavüzleri babasına anlattı ve aile karakola giderek şikâyetçi oldu.

  Olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcılık, S.M.’nin, 2013 Eylül ayından 2014 Aralık ayına kadar tehdit ve alıkoyma ile tecavüze uğradığını ileri sürdüğü iddianamesinde, sanığın, yaşı küçük kıza 50’nin üzerinde tecavüzde bulunduğunu belirtti. S.B.’nin, küçük kızın rıza dışında bebeğini de aldırttığı belirtilen iddianamede, sanığın, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ , ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 16.5 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Savcılık, reşit olmayan mağdur kızın ve ailesinin rızası olmaksızın bebeği düşürtmekle suçladığı 65 yaşındaki doktor ve ona yardımcı olan 61 yaşındaki ebenin de 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

  Etiketler: Cinsel istismar , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı