Gündem Haberleri

  Savcı tahliye istedi

  Ayşegül USTA / DHA
  31.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi´ne yönelik saldırılarla ilişkin davayla birleştirilen Ergenekon ana davasında, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, Ümit Sayın’ın tahliyesini istedi.

  Sayın hakkında Tanık Koruma Kanunu gereğince gerekli tedbirlerin alınmasını talep eden savcı, Osman Yıldırım hakkında da Terörle Mücadele Kanunu gereğince koruma tedbir kararının alınması istedi. Pekgüzel duruşmadaki beyanları nedeniyle Doğu Perinçek hakkında da suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

  TSK: TİT’e ilişkin bilgi yok

  Mahkeme heyeti, MİT’ten, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ve Genelkurmay Başkanlığı’ndan daha önce istenilen Türk İntikam Tugayı’na ilişkin bilgi notlarının mahkemeye ulaştığını belirtti. Genelkurmay’dan gelen yazıda “Bizim görev alanımız dışında olduğu için elimizde TİT’e ilişkin bilgi yok” dendi. MİT’ten gelen yazıda Alparslan Arslan’ın MİT’te herhangi bir kaydının olmadığı, Genelkurmay’dan gelen yazıda Abdullah Öcalan’ın PKK’nın kurucusu olduğu dışında başka bir bilgi olmadığı belirtildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı