Gündem Haberleri

  Savcı Öz'e hakaretten gazeteciye dava

  Nail KAHRAMAN/ BURSA (DHA)
  20.10.2008 - 17:48 | Son Güncelleme:

  BURSA'daki bir yerel gazetede köşe yazarlığı yapan gazeteci Yusuf Kotaman hakkında Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e hakaret ettiği iddiasıyla, 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Bursa Cumhuriyet Savcılığı, kentteki yerel bir gazetede yazan Yusuf Kotaman hakkında, Ergenekon Soruşturması’nı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e basın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle dava açtı. Kotaman, hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istenen yazısında Zekeriya Öz'ü Fettullah Gülen Cemaati'nin finanse ettiğini, imam hatip lisesinde okurken bu cemaate girdiğini, bu isme yakınlığı ile bilinen dershanede eğitim gördüğünü öne sürdü.

  Bu yazıdan sonra savcılığa ifade veren Kotaman, belgeleri Zekeriya Öz'ün bir akrabasından aldığını savundu. Zekeriya Öz'ün geçtiğimiz hafta Bursa’da gözaltına alınan ve Aydınlık Dergisi’nde Zekeriya Öz hakkında benzer iddialarda bulunduğu için gözaltına alınan Seyfllah Vatansever, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Kotaman hakkındaki davaya önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı