Gündem Haberleri

  Savcı Gök'ün yargılanmasına başlandı

  DHA
  22.12.2009 - 18:24 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki özel bir üniversitenin eski öğretim görevlisi Ü.E.İ.'nin, kendisine basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök hakkında açtığı davanın görülmesine başlandı. Savcı Gök'ün katılmadığı duruşma, eksik evrakların tamamlanması ve tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Karşıyaka 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, bugün, ilk kez görülen duruşmaya, Ü.E.İ., avukatı Tarcan Ülük ve Savcı Murat Gök'ün avukatı Sevinç Aslan katıldı. Hakkında, ‘basın yoluyla hakaret’ suçlamasıyla 3 kez 2'şer yıl hapis cezası istenen Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, duruşmaya katılmadı. Avukat Ülük, müvekkili Ü.E.İ.'nin iddialarının görev suçu olarak nitelendirildiğini, soruşturma açılmasının Adalet Bakanlığı'nın iznine tabi olduğunu, incelemenin sürdüğünü ve dosyanın halen Adalet Bakanlığı'nda olduğunu bildirdi. Ü.E.İ. ise ‘Turkuaz Operasyonu’ kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve 6 ay cezaevinde kalan babası Hakkı İ.'nin durumunu görüştüğü Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün kendisinin telefon numarasını aldığını, daha sonra cinsel taciz içeren mesajlar attığını ileri sürdü. Cumhuriyet Savcısı'nın, “İlk mesajı attığında neden şikayetçi olmadınız” şeklindeki sorusu üzerine Ü.E.İ., şöyle dedi:
  “Murat Gök daha sonra babamın yargılandığı İzmir 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşma savcısı olarak görevlendirildi. Bu nedenle hemen şikayet edemedim. Birkaç avukatla görüştüm, onlar da çekindiler. Davama bakacak avukat bulamadım.”

  Avukat Tarcan Ülük, bu konuda tanık dinletmek istediklerini bildirdi. Dava eksik evrakların tamamlanması ve tanıkların dinlenmesi için ertelendi. Diğer yandan, Avukat Ayla ve Tarcan Ülük çiftinin Murat Gök'ün bir gazetede yer alan röportajındaki ifadeler nedeniyle şikayeti üzerine açılan davanın görülmesine de aynı mahkemede başlandı. Ülük çifti, şikayetlerinde ısrarlı olduklarını belirtirken, bu duruşma da ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı