Gündem Haberleri

  Satrançta eroin

  Hürriyet Haber
  03.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin'den yılbaşı hediyesi gibi İngiltere'ye gönderilmek istenen satranç takımı kolisinden 2 kilo eroin çıktı, uluslararası bir şebeke ortaya çıkarıldı.

  DGM'den karar çıkarıldı

  Polisten gelen uyarıyla yılbaşı paketleri için hassas davranan kargo şirketi DHL, İngiltere'ye satranç takımı göndermek isteyen Sami Çobanoğlu'ndan şüphelendi. İşe polis el koydu, açılan paketten eroin çıktı. Bunun üzerine eroin şebekesinin diğer elemanlarının da yakalanması için kontrollü teslimat yöntemi uygulandı ve Ankara DGM'den karar çıkarıldı. Plan gereği eroinin yarım kilosu, yine aynı satranç kolisine yerleştirilip, İngiltere'deki adrese gönderildi.

  Türk polisinde bir ilk

  Koli, kargo firmasının elemanı gibi davranan 2 İngiliz polisi tarafından adrese teslim edildi. Evi bir süre gözetimde tutan İngiliz polisi, daha sonra düzenlediği baskında uyuşturucu kaçakçısı Akın Mert ile iki İngiliz arkadaşını yakaladı. Şebekenin diğer elemanları Ferhat Kuni ve Mehmet Mahmut KKTC, Sami Çobanoğlu ise Adana'da yakalandı. İçel Emniyet Müdürü Haluk Bahçekapılı, kontrollü teslimatın Türk polisince ilk kez uygulandığını belirtti.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı