GeriGündem Satrancı yasakladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Satrancı yasakladı

Konya Öğretmenevi'nde satranç ve briç oynanan salon kapatıldı. Bu duruma öğretmenler tepki gösterirken Öğretmenevi Müdürü Mustafa Bahar, salonda ‘‘kumar’’ oynandığı için yasaklama getirildiğini söyledi.

Dünyanın birçok ülkesinde briç ve satranç şampiyonalarının düzenlendiğini ve her ikisinin de spor kabul edildiğini belirten emekli beden eğitimi öğretmeni Mehmet Ali Yontar, ‘‘Yıllarca eğitime hizmet ettik. Emekli olunca da kafamızı dinlemek amacıyla buraya gelip briç ve satranç oynuyorduk. Ancak bizim kumar oynadığımızı iddia ederek salonu kapattılar. Hepimiz birer eğitimciyiz. Buraya aileleler de geliyor. Kumar oynadığımız nasıl düşünülebilir. Bunlar gerici düşüncenin birer ürünü’’ dedi. Emekli öğretmen Ali Asker Yağışan ise ‘‘Öğretmenevi Müdürü biz briç oynarken yanımıza gelip İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer briç ve satrançı yasakladı. Bundan sonra burada her iki oyunu da oynamak yasak dedi’’ diye konuştu.

Özer ise briç ve satranç yasağı konusunda açıklama yapmadı. Özer'in bir süre önce Karatay İmam Hatip Lisesi'nde yaptığı konuşma sırasında kadın öğretmenlere ‘‘Dar giysiler giyerek 15 yaşındaki gençleri tahrik ediyorsunuz. Sonra da buluğ çağındaki gençler öğretmenine aşık oluyor’’ demesi tepkilere neden olmuştu.

Olay müdür

Kumar diye öğretmenevinde satrancı yasaklatan Konya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, ilginç çıkışlarıyla tanınıyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle