GeriGündem Satırlı gaspçıya 12 yıl hapis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Satırlı gaspçıya 12 yıl hapis

ADANA'da üniversite sınavına hazırlanan 18 yaşındaki Ceylan Bahçecioğlu'nu satırla yaralayıp çantasını gasp ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 32 yaşındaki Okan Yağan, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Toros Mahallesi'nde 17 Şubat'ta meydana gelen olayda, Ceylan Bahçecioğlu, evine giderken kendini takip eden Okan Yağan tarafından başına satırın sapıyla vurularak yaralandı. Başına aldığı darbeyle düşen Bahçecioğlu'nun elindeki, içerisinde cep telefonu, defter, kitap, kalem ve parfüm bulunan çantayı gasp eden Yağan, yaya kaçarken, ‘Dur’ ihtarında bulunan polislere de satırla saldırdı. Bunun üzerine ayağından silahla vurularak yakalanan ve gasp ettiği çantadaki cep telefonu ve parfüm de üzerinden çıkan Yağan, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hakkında, ‘yağma’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Yağan, Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Yakalandığında “Parasız kaldığım için yaptım” demesine karşılık, mahkemede suçu kabul etmeyen Yağan, 9 yıl cezaevinde yattığını, cezaevindeyken eşinin çocuklarını bırakıp başka birine kaçtığını söyledi. Satırı kendisini korumak için taşıdığını, eşini ararken yolda Bahçecioğlu'na rastladığını öne süren Yağan, “Elinde cep telefonuyla oynuyordu. Ben de önemli bir işim olduğunu ve birini aramam gerektiğini söyledim. O da kabul etti. Daha numaranın tamamını söylemeden panikleyerek kaçmaya başladı. Kaçarken de ‘Gaspçı bu. Beni öldürecek’ diye bağırmaya başladı. Satır kemerimin altındaydı. Ben de ters yöne kaçmaya başladım. Sonra polisler geldi. ‘Ben bir şey yapmadım’ dedim ama inanmadılar. Ben satırla kendimi yaraladım. O esnada bir polis de yaralanmış. Polisler beni ayağımdan vurdu. Emniyet'te susma hakkımı kullandım. Ben daha önceki ifadelerimi kabul etmiyorum. Suçsuzum” diye kendini savundu.

‘ENSEME VURDU’

Olay sonrası psikolojik tedavi gördüğünü belirten ve sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen Bahçecioğlu, “Eve gidiyordum. Arkamdan bir kişinin hızlı geldiğini hissettim. Bu kişiden kuşkulandığım için önce yakındaki markete sığınmak istedim. Ancak giremedim. Arkamdaki kişi bana bağırarak ‘Telefonunu ve çantanı ver’ dedi. Telefonumun biri elimdeydi. Çantamda da şarjı biten telefonum ve diğer şahsi eşyalarım vardı. Bu kişi bana ensemden vurdu. Ben koşmaya devam ediyordum. Arkamdan yetişti. Bir kaç kez başıma vurdu. Çantamı elimden aldı ve kaçtı” dedi.
Mahkeme heyeti, Okan Yağan'a ‘yağma’ suçundan 12 yıl hapis cezası verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle