Gündem Haberleri

  Satanist korkusuyla ertelenen rock festivali haftaya Ankara’da yapılıyor

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞKENT Ankara'da önümüzdeki günlerde rock müzik rüzgarları esecek. İstanbul, Ankara, Bursa ve Samsun'dan 12 grubun katılacağı ‘‘3. Ankara Rock Festivali’’, 26-27 Şubat'ta Saklıkent Eğlence ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.

  Festivalde, Knight Errant, Something's Wrong, Witness, Ominous Grief, Suicide, Turgay, Hazy Hill, Pilli Bebek, Corroded, Budhaphest, Tayga ve Bayt Gadol toplulukları sahne alacak.

  Festivalin organizatörlüğünü üstlenen Hicri Bozdağ, rock müziğin önde gelen gruplarını Başkent'te buluşturmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

  Festivali geçtiğimiz ekim ayında düzenlemeyi planladıklarını belirten Bozdağ, o dönemde 3 satanist gencin işlediği cinayetin, organizasyonu olumsuz yönde etkilediğini kaydetti. Bu olaydan dolayı bütün rock müzik topluluklarının ve dinleyici kitlesinin satanistlikle suçlandığını hatırlatan Bozdağ, ''Bu olay yüzünden topluluklara tepki gelebileceğini düşündük. Bu nedenle organizasyonu ertelemek zorunda kaldık'' dedi.

  Bozdağ, festival kapsamında ‘‘Rock Oscarları’’ dağıtmayı da planladıklarını ifade ederek, ‘‘Ancak, geçen zaman içinde tercihlerin değişebileceğini gözönüne alarak, ödül dağıtımından da vazgeçtik’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı