Gündem Haberleri

  Şaşkın hırsızları hamster yakalattı

  Arda AKIN /ANKARA
  23.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda 18 Ekim günü, disiplin cezalarının bulunduğu bilgisayar çalınmış ve masanın üzerine kutu içinde bir hamster bırakılmıştı.

  Olayı araştıran Hırsızlık Bürosu’nun uzman ekipleri, Ankara’da bulunan evcil hayvan dükkanlarındaki kamera kayıtlarını inceleyerek, hamster satın alan kişileri belirledi. Bir kamera kaydında hamsterın daha önce hırsızlık suçundan birçok sabıkası bulunan Kemal D. tarafından satın alındığını gören polisler hemen harekete geçti. Gözaltına alınan Kemal D, emniyetteki ifadesinde, hırsızlık olayını Aslan A. isimli sabıkalı arkadaşıyla birlikte gerçekleştirdiğini itiraf etti. Kemal D., olay günü Aslan A. ile birlikte alkol aldıklarını, daha sonra Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’ndaki Voleybol Federasyonu odasından bir LCD monitör ile bilgisayar kasasını çaldıklarını anlattı. Kemal D., olay sırasında kızlarına satın aldığı hamsterın bulunduğu kutuyu burada unuttuğunu söyledi.

  Aslan A. da yakalandı ve iki şüpheli adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu arada hamsterın Olay Yeri İnceleme Şubesi’nde delil olarak bekletildiği ve işlemler tamamlanınca evcil hayvan barınağına teslim edileceği öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı