Gündem Haberleri

  Şartnameye uymadan alınan personel kaymakamı kızdırdı

  Hürriyet Haber
  14.07.2017 - 14:42 | Son Güncelleme:

  Aydın'da Afrodisias Müze Müdürlüğü'nde şartnameye uygun olmayarak istihdam edildiği ileri sürülen personeller, Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı ile Müze Müdürü Tenzile Uysal arasında gerilime neden oldu. 5 personelin neden olduğu kriz nedeniyle kaymakamın evine giderek tepki gösterdiği müze müdürü fenalaştı.

  Afrodisias Müze Müdürlüğü tarafından geçici işçi statüsünde istihdam edilen 5 personel krize neden oldu. Afrodisias Müzesi Müdürü Tenzile Uysal’ın daha önce görev yaptığı Gaziantep’te birlikte çalıştığı öğrenilen 5 personeli Afrodisias’ta istihdam etmesi Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı’yı kızdırdı.

  Kaymakamın kendisinin haberi olmadan işçi alınmasına ve ilan şartnamesinde yazan "kazı bölgesine yakın ikamet ediyor olmak" şartına uyulmamasına tepki gösterdiği öğrenildi.

  Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı Afrodisias’taki kazı evine giderek müdür Uysal’a tepki gösterdi. Devam eden kazılar durdurulurken bütün müze görevlilerinin şahit olduğu Kaymakamın tepkisi sonrası fenalaşan Müdür Uysal sağlık raporu aldı.

  Haziran ayı içerisinde İş-kur üzerinden çıkılan Afrodisias Müze Müdürlüğü tarafından Karacasu Barajı Kurtarma kazısında istihdam edilmek üzere 49 personel alınacağı şeklinde duyuru yapılmıştı. Çok sayıda vatandaş bu ilana ilgi gösterirken şartnamede "kazı bölgesine yakın ikamet ediyor olmak" şartı bulunmasına karşılık buna uyulmamasına Karacasuluların tepki gösterdiği ve Kaymakama şikayetlerini ilettikleri öğrenildi.

  Kaymakama 2 bin yıllık tarihi şakaKaymakama 2 bin yıllık tarihi şaka

  KAZI ALANINI  ZİYARETİ BASINA YANSIMIŞTI

  Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, 4 Temmuz'da kazıyı ziyaret ederek, kendisi için özel oluşturulan alanda kazı yapmıştı. Hatta Kaymakam Büyüknalçacı, acemi arkeologlara yapılan bir şakaya maruz kalmış, üzerinde adının yazılı olduğu 2 bin yıllık bir testi bulmuştu. Kaymakam Büyüknalçacı ile müze müdürü arasındaki bu gerilimin öncesindeki bu ziyaret basına da yansımıştı.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (14.07.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: Aydın , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı