Gündem Haberleri

  Şaron'a hastanede doğumgünü partisi

  A.A.
  23.02.2006 - 12:54 | Son Güncelleme:

  Komada bulunan İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un dostları ve yakın çalışma arkadaşları, Şaron'un 78. doğum gününde hastanede kutlama yapmayı planlıyor.

  Yediot Ahronoth gazetesinin haberine göre, 4 Ocak'tan bu yana Kudüs'teki Hadassah Ein Kerem Hastanesi'nde, geçirdiği beyin kanamasının ardından, özel bakım ünitesinde komada bulunan Ariel Şaron için, sevenleri yatağının başında toplanarak, “hüzünlü de olsa” doğum günü kutlaması yapacaklar. Şaron'un yardımcılarından biri, “Böyle bir durumda nasıl kutlama yaparız. Ama Şaron'u çok seviyoruz ve unutmak istemiyoruz” diye konuştu.

  Daha önceki doğum günü kutlamalarının da hatırlatıldığı haberde, İsrail Başbakanı'nın gösterişli doğum günü partilerini sevmediği, yakın çevresiyle küçük hediyeler ve bir doğum günü pastasıyla mütevazı kutlamalar yaptığı kaydedildi.
  Öte yandan Şaron'un komadan çıkabilmesi için dünyanın çeşitli ülkelerinden tedavi önerileri geliyor.

  Myanmar'ın başkenti Yangon'da yaşayan Çin asıllı bir doktor, ”Şaron'u komadan çıkarabileceğini” iddia etti. Yangon'daki İsrail Büyükelçiliği'ne başvuran bitkisel tedavi uzmanı, büyükelçilik yetkililerine felçli hastalarda uyguladığı Ayurveda tedavilerinin olumlu sonuçlarına ilişkin gazete kupürlerini de gösterdi. Ancak büyükelçilik yetkililerinin, iyi dilekleri için kendisine teşekkür edip öneriyi geri çevirdikleri belirtildi.

  Bitkisel tedavi uzmanı doktorun önerisinin İsrail Başbakanlığı'na da iletildiği bildirildi. Benzer bir öneri de Ürdün'den geldi. Amman'da İsrail Büyükelçiliği'ne başvuran Ürdünlü bir doktor da kendi geliştirdiği Ayurveda tedavisini kullanmak önerisinde bulundu. Doktorun, bitkisel sıvılar içirilerek, beyin kanaması geçiren hastalarda başarılı sonuçlar elde ettiğini söylediği, ancak söz konusu önerinin de geri çevrildiği belirtildi.

  ŞARON'UN DURUMUNDA DEĞİŞME YOK

  Öte yandan, 10 gün önce yeterli kan gitmediği için kangren olan kalın bağırsaklarının üçte biri ameliyatla alınan İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un dün akşam yapılan yeni testlerde de karnında sıvı toplandığı ortaya çıktı ve sıvılar alındı.
  Şaron'un durumunun istikrarlı olmakla birlikte, ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı