GeriGündem "Şaron hapsi tatmadan gidiyor"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Şaron hapsi tatmadan gidiyor"

Lübnan'daki Sabra ve Şatila katliamının Filistinli kurbanlarının avukatı, İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un hastaneye kaldırılmasının ardından, Şaron'un “hapsi tatmadan gittiği” yorumunda bulundu.

Lübnanlı avukat Şebli Mallat, Şaron'un, İsrail ordusu 1982'de Lübnan'a girdiğinde, başkent Beyrut yakınında Sabra ve Şatila Filistin mülteci kamplarında, Hıristiyan milisler tarafından 2 bine yakın Filistinlinin öldürülmesinden sorumlu tutulduğunu hatırlatarak, ”Şaron'un hapsi tatmaması tabii ki üzüntü verici ve Sabra ile Şatila katliamı kurbanları, borcunu bir hapis cezasıyla ödediğini göremedikleri için kızgın kalacaklar” dedi.

Lübnan'da aynı zamanda başkanlık seçimlerine adaylığını koyan avukat Mallat, “Şaron'un son aylarda şiddet felsefesinin başarısızlığının farkına vardığı muhakkak. Tarih onu Gazze'den çekilme kararıyla da anacak” diye konuştu. Katliamdan kurtulan Talip Okla da Şaron'un sağlık durumunu televizyondan izlerken gözünü bile kırpmadığını belirttiği açıklamasında, “Bütün gece, Şatila kampının diğer sakinleriyle birlikte haberleri takip ettim. Şaron bir cellattır ve böyle ölmemeli ama Allah'ın takdiri böyleymiş” dedi. 48 yaşındaki Okla, katliamda ailesinden 9 kişiyi kaybetmiş.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle