Gündem Haberleri

  Şaron: Arafat bizi mecbur bıraktı

  Hürriyet Haber
  03.12.2001 - 20:44 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Ariel Şaron, terörden ve içinde bulunulan ciddi durumdan Filistin lideri Yaser Arafat'ı sorumlu tutarak "Arafat bizi kendilerini yaralamaya mecbur bırakmıştır" dedi.

  Şaron, halka hitaben yaptığı konuşmada, Arafat'ın gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirterek, "Arafat, stratejik bir karar vererek terörü destekleme yolunu seçti, terör örgütlerini destekledi ve barındırdı. Arafat, Ortadoğu barışının önündeki en büyük engeldir. Arafat'ın bu hükümeti aldatmasına izin vermeyeceğim" dedi.

  Şaron, "Bizi kim öldürmeye kalkışırsa kendisi tehlikededir" ifadesini kullandı.

  Şaron, "Arafat'ı İsrail'in düşmanı mı ilan ettiniz?" yolundaki ısrarlı sorulara cevap vermekten kaçınarak, bu konudaki kararın ve terörü önlemek için atılacak adımların birazdan başlayacak kabine toplantısında alınacağını belirtti. Şaron, "Nasıl davranmamız gerektiğini biliyoruz" dedi.

  İsrail Başbakanı, kabinedeki bakanların bazılarının Gazze'ye yapılan saldırıyı eleştirdiklerinin hatırlatılması üzerine, "Böyle zamanlarda birlik olunması gerekir. Şavaşın ortasındayken eleştiri sesleri duyulmamalı. Bu hükümette herkes görüşünü açıkça söyleyebilir. Ancak sonuçta alınacak karar hükümetin kararı olacaktır. Buna itirazı olan ve sorumluluk almak istemeyen gider" diye konuştu.

  Şaron, konuşmasına başlarken ABD Başkanı George Bush'un, barışta ve şimdi olduğu gibi terörle savaşta İsrail halkının yanında olduğu mesajını gönderdiğini söyledi. Teröristlerin İsrail'i bölgeden sürüp çıkarmak istediğini belirten Şaron, "bunu başaramayacaklar" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı