Gündem Haberleri

  Sarmaşıkevler'in kuraları çekildi

  İSTANBUL (A.A)
  16.10.2005 - 13:55 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu KİPTAŞ'ın “Pendik Aydos Sarmaşıkevler Projesi” kapsamında yapacağı 324 konut, kura çekimi sonucu sahiplerini buldu.

  Kura çekimi nedeniyle Pendik'te kurulu iftar çadırında yapılan toplantıda konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Pendik Aydos Sarmaşıkevler Projesi”nin, 4'er katlı bloklar halinde 324 konuttan oluştuğunu belirterek, alt yapısı tamamlanan projenin bölgenin en güzel mevkisinde yer aldığını söyledi.
  Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya da, konutların İstanbul'un gündeminde bulunan depreme karşı dayanıklı inşa edileceğini ifade etti.

  Törende daha sonra, İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç nezaretinde kura çekimine geçildi. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da, başvuru sahiplerinin çocuklarıyla ilk kuraların çekimine katıldı.
  Kura çekimi sonucunda, 423 başvurunun olduğu 216 adet 123 metrekarelik daire ile 701 başvurunun yapıldığı 129 metrekarelik 108 dairenin sahipleri belirlendi.
  Yüzde 0.20'den başlayan kredi imkanı ve 10 yıla kadar vadelerde satılan “Pendik Aydos Sarmaşıkevler”i, 18 ayda teslim edilecek.

  Tamamı denize bakan konutlardan oluşan Aydos ormanıyla komşu proje, dış cephe izolasyonu, radye temel ve tünel kalıp sistemi uygulanacak. Ayrıca, site sakinleri için seyir terasları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve açık otoparklar da sitede yer alacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı