GeriGündem Sarkozy'nin rakibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarkozy'nin rakibi

Sarkozy'nin rakibi
refid:18985965 ilişkili resim dosyası

Fransa'da cumhurbaşkanlığı aday adayı Montebourg'un oyunu Hollande'dan yana kullanacağını açıklamasıyla Sarkozy'ye rakip olacak isim belli oldu sayılır.

Fransa'da gelecek sene yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday gösterilecek ismi seçmek üzere sandığa giden Sosyalist Parti'de, François Hollande'ın şansı giderek artıyor. 

Seçimin ilk turunda François Hollande yüzde 39, Martine Aubry ise yüzde 31 oranında oy alarak ikinci tura kalmayı başarmıştı. Bu durumda, yüzde 17 oy alan Arnaud Montebourg'un kimi destekleyeceği sorusu gündeme oturmuştu.

Bugün, Montebourg'un oyunu Hollande'dan yana kullacağını açıklamasıyla sonuç daha da netleşmiş oldu. Ancak, Montebourg bu tercihinin "kişisel" olduğunun altını çizerek, kendini destekleyen seçmenleri hiçbir isme yönlendirmemiş oldu.

İlk turda yüzde 7 oranında oy alan Ségolène Royal ve yüzde 6 oranında oy alan Manuel Valls yine Hollanda'ı destekleyeceklerini açıklamıştı.
       
Fransa'da Sosyalist Parti'nin göstereceği adayın, gelecek seçimlerde cumhurbaşkanı olabilme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle