Gündem Haberleri

  Sarkozy’nin seçim hesabı

  Hürriyet Haber
  24.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Soykırımı İnkar Yasa Tasarısı’nın tamamen Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy’nin seçime dayalı hesapları neticesinde oluştuğunu söyledi.

  Arınç’ın “Başbakan Fransa’ya gidip bunu söylediğinde tutuklanacak mı?” sözlerini hatırlatılan Erdoğan, “Artık tabii böyle bir şeyde, olası bir Fransa seyahati olur mu, o da düşünülür” dedi. Erdoğan, MYK toplantısı için Ankara’ya gitmeden önce Ataşehir’de yapımı devam eden Mimar Sinan Camisi inşaatında incelemelerde bulundu. Batı Ataşehir Şirin Taksi Durağı’nda taksicileri de ziyaret eden Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  İŞTE BAŞBAKAN'IN FRANSA AÇIKLAMASI / WEB TV

  Erdoğan, tasarı oylamasından önce şunları söyledi: “Bu konu bir defa Fransa’nın özgürlükler noktasında bugüne kadar iddialı olduğu başlıkları inkarı haline gelmektedir. Sadece mayıs ayında yapılacak seçime yönelik bir yatırımdır. Ama görüldüğü gibi 10 binlerce kardeşimiz, soydaşımız, Türkler, Paris’te bir araya geldi ise bunun geleceğe yönelik ne gibi bir yankı uyandıracağını ortaya koymaktadır. Bu 10 binler yarın 100 binler de olabilir. Çünkü yapılan insan haklarına aykırıdır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne aykırıdır. Uluslararası ilişkiler açısından Fransa-Türkiye ilişkilerine aykırıdır. Tarihçilerin vermesi gereken bir kararı kalkıp da Sarkozy’nin kendi siyasi hesapları için feda etmesi anlaşılır değildir.”

  Sarkozy’nin seçim hesabı
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı