Gündem Haberleri

  Sarko’nun adaylığını Merkel açıkladı mitinge de gidecek

  Hürriyet Haber
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, kendisi gibi muhafazakar olan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi seçim kampanyasında destekleyeceğini açıkladı.

  Makamından yapılan açıklamada Merkel’in ilkbaharda Sarkozy’nin seçim kampanyası çerçevesinde düzenleyeceği etkinliklere katılacağı bildirildi. Merkel-Sarkozy ikilisinin Avrupa’da başgösteren borç krizinde üstlendikleri liderlik rolünü sürdürmeleri gerektiğine işaret eden Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) Genel Sekreteri Hermann Gröhe, AB’nin önder ülkeleri olarak muhafazakar bir hükümetin devamını arzuladıklarını dile getirdi.
  Muhalefet eleştiriyor
  Sarkozy, ilk turu 22 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını henüz resmen açıklamadı. Açıklamanın gelecek ay başında yapılması bekleniyor. Muhalefet, Sarkozy’nin açıklamayı resmi mühletin son gününe kadar bekletmesini eleştiriyor. Bu sayede Sarkozy, seçim yasakları kapsamına girmeden cumhurbaşkanlığı imkanlarını kullanarak ülkeyi gezebiliyor. Sarkozy’nin en güçlü rakibi, son anketlerde puan farkını 20’ye kadar çıkaran Sosyalist Parti adayı François Hollande.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı