Gündem Haberleri

  Şarkıcılar ihale ile satılacak

  Hürriyet Haber
  17.10.2005 - 10:55 | Son Güncelleme:

  TMSF, banka alacakları nedeniyle haczettiği Prestij Müzik'in sanatçılarını açık artırmaya çıkarıyor.

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, pek çok ihale gerçekleştirdi. Ancak en ilginci 27 Ekim'de... TMSF, banka alacakları nedeniyle el koyduğu Prestij Müzik bünyesindeki 18 ünlü sanatçının isimlerini satacak... Haluk Levent 100 bin, Hatice 40 bin, Altay 30 bin, Elif Karlı 15 bin, Hamiyet 10 bin, Deniz Erdoğan 10 bin YTL'den satışa çıkıyor. Belirlenen fiyatların yüzde 75'ine ulaşılamazsa ikinci satış 1 Kasım'da...

  18 sanatçı açık artırmada

  TMSF aralarında Haluk Levent, Hatice, Nuray Hafiftaş gibi isimlerin bulunduğu 18 sanatçı ismini açık artırmayla satacak.

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık bankalardan kaynaklanan alacakları nedeniyle haczettiği "Prestij Müzik" markasıyla birlikte aralarında Haluk Levent, Hamiyet, Suat Suna ve Deniz Erdoğan gibi isimlerin bulunduğu 18 sanatçı ismini marka olarak satışa çıkardı.

  Her İsme Beş Dakika

  Marka değerleri 5 bin YTL ile 100 bin YTL arasında değişen sanatçılar arasında en yüksek bedel 100 bin YTL ile Haluk Levent'e biçildi. TMSF, "Prestij Müzik" markasıyla birlikte borçlularından haczettiği sanatçıların isim markalarını 27 Ekim'de yapılacak açık artırmada ve peşinpara karşılığında satacak. TMSF her bir markanın satışı için 5 dakikalık süre ayırdığı açık artırmaları 27 Ekim'de yapacak. Saat 14.00'te başlayacak açık artırmaların 15.45'te tamamlanması planlanıyor. Açık artırmada verilen bedeller belirlenen yaklaşık değerin yüzde 75'inden az olur ya da hiç alıcı çıkmazsa ikinci satış 1 Kasım 2005 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci satışta da alıcı çıkmadığı takdirde söz konusu markalar 6 ay içinde pazarlık usulüyle satışa çıkarılacak. İhaleye katılmak isteyen yatırımcılar 5 bin YTL teminat bedeli yatırmak zorunda olacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı