Gündem Haberleri

  Şarkıcı Sting'in sesi gitti

  (a.a.)
  09.10.2007 - 19:12 | Son Güncelleme:

  Tekrar birleşen rock grubu The Police, solisti Sting'in "sesindeki ciddi sorunlardan" ötürü Belçika'nın Anvers ve Almanya'nın Mannheim kentinde vereceği konserleri iptal etti.

  Konserin organizatörü Live Nation şirketi, öngörüldüğü üzere Anvers'teki ilk konserin dün akşam yapıldığını, ancak Sting'in sesindeki sorunlardan ötürü bu kentte bu akşam verilecek konserin iptal edildiğini belirterek, iptal edilen konserin başka bir tarihte yapılması için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

  Şubat'ta kuruluşunun 30. yıl dönümü dolayısıyla dünya turuna çıkmak üzere yeniden birleştiğini açıklayan efsane grup, yarın Almanya'nın Mannheim kentinde vereceği konseri de iptal etti. Ünlü grubun, 13 Ekim'de de Almanya'nın Düsseldorf kentinde sahneye çıkması öngörülüyor.

  Live Nation sözcüsü, grubun bundan sonraki konserlerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgisi bulunmadığını söyledi.
  Grubun lideri Sting, diğer üyeler gitarist Andy Summers ve davulcu Stewart Copeland ile Los Angeles'ta Şubat'ta düzenlediği basın toplantısında, dünya turnesinin 28 Mayıs'ta Kanada'nın Vancouver kentinden başlayacağını, Kuzey Amerika'nın ardından Avrupa'da
  Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde konser vereceklerini belirtmişti.

  Açıklamasıyla milyonlarca hayranını sevindiren grup, Latin Amerika, Avustralya ve Japonya'da da sahneye çıkması bekleniyor.
  Gerçek adı Gordon Matthew Sumner olan Sting, Copeland ve Fransız Henri Padovani'nin 1977'de kurduğu ve Londra'da o dönem patlayan punk dalgasına katılan Police grubundan sonradan Padovani ayrılmış, gitarcı Summers katılmıştı.

  Ayrıldıklarını resmen açıklamayan grubun müzisyenleri, 1983'te son albümleri "Synchronicity"yi çıkardıktan sonra kariyerlerini yalnız sürdürmeye başlamıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı