Gündem Haberleri

  Şarkıcı Gülbin: Eski eşim çocuğumu alıkoydu

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  26.09.2012 - 12:45 | Son Güncelleme:

  Şarkıcı 31 yaşındaki Gülbin Vardar, manken-oyuncu Yeliz Yeşilmen’le evlenen eski eşi Adanalı işadamı Ali Uğur Akbaş’ın velayeti kendisinde olan kızını zorla alıkoyduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. İstanbul’dan avukatıyla Adana’ya gelip Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe veren Gülbin Vardar, 10 yaşındaki kızı Aslı Aleyna’yı bulmak için karakol karakol dolaştı.

  İstanbul’da yaşayan Gülbin Vardar, 3 yıl önce boşandığı Ali Uğur Akbaş’la evliliğinden dünyaya gelen kızı Aslı Aleyna’yı yaz tatilinde kalması için babasının yanına, Adana’ya gönderdi. Tatil bitmesine rağmen Aslı Aleyna annesinin yanına dönmedi. Özel bir okula kaydı yapılan Aslı Aleyna, Adana’da eğitimine başladı.

  Kızının yanına gelmesini isteyen Gülbin Vardar, bütün ısrarlarına rağmen sonuç alamayınca avukatı Şevki Şimşek ve annesi Leyla Beşer ile birlikte Adana’ya geldi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren Vardar, "Eski eşim, velayeti bende olan kızımı alıkoydu, göstermiyor" diyerek şikayetçi oldu. Vardar’ın şikayet dilekçesini işleme koyan savcılık, küçük kızın annesine iade edilmesi için polis ve jandarmaya talimat verdi.

  Gülbin Vardar, elinde kızı Aslı Aleyna’nın fotoğrafı karakolları dolaştı. Gülbin Vardar, "Kızımı bir aylığına babasının yanına göndermiştim. Ama aradan iki ay geçti, geri göndermedi. Telefonla veya bir başka şekilde de ulaşamadım. İstanbul’da okula başlaması gerekiyor. Zorla alıkoyduğu kızımı almadan asla dönmem" dedi.

  Şikayet üzerine polis ekipleri verilen adreslere gitti, ancak kız çocuğunu bulamadı.

  2 çocuk annesi Gülbin Vardar ile 3 yıl önce yollarını ayıran Ali Uğur Akbaş ise zorla alıkoyma iddialarını kabul etmedi. Akbaş, "Kızımın yaz tatili için yanıma geldiği doğru. Ama tatilin bitimine yakın, yanımda kalmak istediğini, kendisiyle ilgilenmeyen annesine dönmek istemediğini söyledi. Ben de kızımı üzmemek adına düşüncesine saygı duyup, kabul ettim. Kendi isteğiyle özel bir okula kaydını yaptırdım. Öyle zorla alıkoyma gibi bir durum olabilir mi? İnsan kızının mutluluğunu istemez mi? Üstelik ben şu anda, çok da mutlu bir evliliğe sahibim. Kızım da şimdiki eşimi de kardeşini de çok seviyor" diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı