GeriGündem Şarkıcı cinayetine 15 yıl hapis cezası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şarkıcı cinayetine 15 yıl hapis cezası

KONYA’nın Kulu İlçesi’nde bir gazinoda kendisi gibi şarkıcılık yapan arkadaşı 38 yaşındaki Erol Özmen’i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu olarak yargılanan 24 yaşındaki Emre Ünsal, duruşmadaki iyi hali ve tahrik indirimi uygulanarak 15 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Kulu İlçesi Tavşanlı Beldesi’nde bir gazinoda şarkıcı olarak çalışan Erol Özmen ve Murat Çankaya, iddiaya göre gazino sahibi tarafından işten çıkartıldı. İki şarkıcının işten çıkartılmasının ardından, yerlerine düğünlerde şarkıcılık yapan arkadaşları Emre Ünsal işe başladı. Emre Ünsal’ın kendilerinin yerine aynı gazinoda işe alındığını duyan Erol Özmen ile Murat Çetinkaya, telefonla Ünsal’ı arayarak işten çıkmasını istedi. İşten çıkmayı kabul etmemesi üzerine Erol Özmen ve Murat Çankaya iddiaya göre 28 Eylül 2010 günü Emre Ünsal’a telefonla hakarette bulundu ve konuşacaklarını söyleyerek evinden dışarı çıkmasını istedi.

Bunun üzerine evinden çıkan Emre Ünsal, çıkan kavgada kendisi gibi şarkıcılık yapan Erol Özmen’i bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınan Emre Ünsal çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçen 13 Aralık’ta Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan Ünsal savunmasında, "Gazino sahibi, Erol’u işten çıkartarak yerine beni aldı. Bunun üzerine Erol Özmen bana, o gazino da çalışmamamı söyleyerek telefonda küfür ve hakaretlerde bulundu. Olayın olduğu gece de yanına kendisi gibi işten çıkartılan Murat Çankaya’yı alarak telefonla beni aradı ve evimden dışarı çıkmamı söyledi. Dışarı çıktığımda kavga ettik. Elimdeki çakıyı kendimi korumak için bir kaç kez salladım. Çakı Erol’a isabet etmiş. Evime gelen polisler Erol’un öldüğünü söyleyince, çok şaşırdım ve polisin bana şaka yaptığını sandım" dedi.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Emre Ünsal, bugün son kez hakim karşısına çıktı. Emre Ünsal son sözünde, ”Pişmanım. Ağabeyim gibi severdim, İstemeyerek oldu” dedi.

Mahkeme heyeti Emre Ünsal’a önce ’Kasten adam öldürmek suçundan’ ömür boyu hapis cezası verdi. Cinayetin tahrik altında işlendiğine karar veren heyet bu cezayı 18 yıla indirdi. Ünsal’ın duruşmadaki iyi halini de göz önüne alan mahkeme heyeti Ünsal’a 15 yıl hapis cezası verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle