Gündem Haberleri

  Sarısülük ailesinden fotoğraf isyanı

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  28.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ankara’da yapılan gösterilerde polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ün, bir mevzide elinde silahlı şekilde fotoğrafının basına yansımasına ailesi isyan etti.

  Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Cem Sarısülük, “Terör kamplarında çekilmiş gibi gösterilen fotoğrafı, geçen yıl Hakkari’deki Tekelli Tabur Komutanlığı inşaatında çalışırken çekilmiş. Elindeki G-3, güvenliğin sağlayan askerden alıp hatıra fotoğrafı çektirmiş. Kardeşimi terörist gibi gösterme çabası var” dedi. 

  İŞTE KARAKOL İNŞAATINDA ÇALIŞIRKEN ÇEKTİRDİĞİ O FOTOĞRAFLAR 

  ASKERİ MEVZİDE ÇEKİLDİ

  Ağabey Cem Sarısülük, kardeşinin terörist gibi gösterilirken, vuran polisin ise aklanmaya çalışıldığını belirterek şunları söyledi:

  “Yandaş medya birilerinden direktif alarak kardeşimi karalama kampanyası başlattı. Geçen yıl kardeşim Hakkari’de Tekelli Tabur Komutanlığı inşaatında çalıştı. Üst bölgesini koruyan askerlerin bulunduğu mevzide fotoğraf çekilmiş. Elindeki de askerin kullandığı G-3 silahı. Fotoğrafın çekildiği yere bakıldığında bir askeri mevzi olduğu görülüyor. Arkasında kum torbaları var, solunda askeri parkalar var. Burada bir askerden hatıra fotoğrafı çektirmek için silahını almış ve fotoğraf çektirmiş."

  HAKKARİ'DE ÇEKİLEN O GÖRÜNTÜLER

  BİRAZ VİCDAN

  "Tabur Komutanlığı inşaatında çalışırken askeri mevzide çekilmiş bir fotoğrafı ‘terör örgütü’ kampında çekildi izlenimi yaratarak servis yapılıyor. Bu nasıl bir vicdan, insan Allah’tan korkar. Bizi arayıp sorsalardı o fotoğrafı anlatırdık. Kardeşim askerliğini de Hakkari Şemdinli’de yaptı. O bölgeyi bildiği için de çalışmayı kabul etti. Aynı fotoğrafları zaten kendisi de sosyal paylaşım sitesine koymuştu. Terör kampında çekilen bir fotoğrafı buraya koyar mı?”

  BABASI 21 YILDIR DOĞADA YAŞIYOR / Foto Galeri

  Aileden alınan bilgiye göre, Ethem Sarısülük’ün babası 54 yaşındaki Muzaffer Sarısülük’ün 21 yıldır kentlerden uzak yaşadığı da basına yansıdı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun olan, 1985 yılında ilk olarak Şanlıurfa’da edebiyat öğretmenliğine başlayan baba Sarısülük, ardından öğretmenlikten istifa etti. Meslekten ayrıldıktan sonra oğulları Cem, Mustafa, ölen Ethem ve İkrar ile eşini terk eden baba Sarısülük, ardından Çorum Sungurlu’ya bağlı Beylice Köyü’ne yerleşti. Burada birkaç yıl kalan baba Sarısülük, 1992 yılında ise toplumdan kendini tamamen soyutlayarak doğada yaşamaya başladı. Dağ eteğinde tarlada kurduğu barakada yaşayan baba Sarısülük’ü oğulları da sık sık ziyaret ediyor.


  KENDİ TERCİHİ

  Cem Sarısülük, babasının insanlardan, kent hayatından uzaklaşarak doğada yaşamaya karar verdiğini belirterek, “Birçok kez ikna edip geri getirmek istedik. Ancak kabul etmedi. 1992 yılından beri kendisini herşeyden soyutlayarak doğda yaşıyor. Çoğu zaman ziyaretine gidiyoruz. Bizimle bile çok az şey konuşuyor. Kendi tercihi, bi türlü ikna edemedik ve böyle kabul ettik” dedi.

  Sarısülük ailesinden fotoğraf isyanı SARISÜLÜK’ÜN ÖLÜMÜNDE ÖNEMLİ GELİŞME

   


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı