Gündem Haberleri

  Sarışın korumayla aşk dedikodusu

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Gerhard Schröder'in sarışın korumasıyla ilişkisi olduğu dedikodusu Almanya'yı karıştırdı. Schröder'in eşi Doris Schröder-Köpf ise ‘Küçük düşürmek için kampanya yürütülüyor’ diyerek kocasını savundu.

  ALMANYA, Başbakan Gerhard Schröder'in sarışın koruması ile aşk yaşadığı dedikodusu ile çalkalanıyor. Ancak Doris Schröder-Köpf, eşine sahip çıktı ve bazı yayın organlarının kocasını küçük düşürmek için kampanya başlattıklarını belirterek, bunun Berlin'deki bazı çıkar çevreleri tarafından yönlendirildiği görüşünü savundu.

  Doris Schröder-Köpf, özellikle Bauer Yayınevi'ne ait bazı dergilerin Schröder Ailesi'nde, ‘‘Bebek dramı yaşandığı’’ ve Başbakan Schröder'in kadın korumalarından biriyle ilişkisi olduğuna dair iddialara yer verilmesine sert tepki gösterdi.

  ÖZEL HAYATA GÖLGE

  Neu-Post adlı derginin geçen sayısında ‘‘Başbakan'ın özel hayatına gölge düştü. Karısı Doris'in Çocuk Dramı’’ başlığıyla bir yazı yer almıştı. Kendisi de gazeteci olan Doris Schröder-Köpf, Bauer Yayınevi'nin sahibi Heinz Bauer'e bir mektup yazarak, özel yaşantılarıyla ilgili asılsız haberler yayınlanmasından şikayetçi oldu. Başbakan'ın eşi ‘‘Şikayet mektubunda’’, özellikle de ilk eşinden olan Klara isimli 10 yaşındaki kızlarıyla ilgili haberler peşinde koşulmasını kesinlikle doğru bulmadığına da yer verdi.

  İKİ BAYAN KORUMA

  Schröder-Köpf, bu konuyla ilgili olarak, ‘‘Haber yapmak için birileri kızımın gittiği okula kadar girerse, işte o zaman küplere binerim. Ayrıca eşimin yakın çevresinde sadece görevlerini yapan insanların karalanmasını da kabul edemeyiz. Eşimin korumaları arasında iki de bayan var. Yaptıkları tehlikeli göreve rağmen özveri ile çalışan bu insanlar bunu haketmemektedir. Ayrıca bu kadın düşmanlığıdır’’ dedi.

  Schröder-Köpf, kocasıyla ilgili haberler için şunları söyledi:

  ‘‘Son haftalarda yayınlanan yalanlarla şöyle bir etki yaratmak istenmekte. Kocamı küçük düşürmek için bir kampanya hedeflenmekte. Motif hep aynı: O Berlin'de istediği şekilde yaşayan kötü insan, ben ise Hannover'de tek başına oturan zavallı kadın. Bu gibi fısıltıların Berlin'deki bazı çıkar çevreleri tarafından yönlendirilip, yayıldığını bile düşünüyorum.’’

  DAVA HAZIRLIĞI

  Almanya Başbakanı Gerhard Schröder (SPD) ile eşi Doris, Hamburglu Bauer-Yayınevi'ne karşı dava açmaya hazırlanıyorlar. Hükümet sözcüsü Charima Reinhardt, Başbakan ve eşinin tazminat davası açmak için hazırlık yaptıklarını doğruladı. Sözcü, ancak davanın daha açılmadığını söyledi. Reinhardt bu açıklamayı dün Berlin'de bir soru üzerine yaptı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı