Gündem Haberleri

  Sarılgan lider

  Hürriyet Haber
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuzey Kore’nin yeni lideri Kim Jong askeri birlikleri ziyaretinde rock yıldızı muamelesi gördü. Ancak yeni diktatör, geçen yıl Aralık’ta ölen babası Kim Jong Il gibi tezahüratlara kayıtsız kalmadı ve askerlerin elini sıktı, hatta onları kucakladı.

  Torun Kim, sevinç çığlıkları, alkışlar ve “Yaşasın” sesleri arasında kışladaki ısınma sistemini, su musluklarını, kitapları ve yemekleri denetledi.
  Uzmanlar yeni Kim’in, babasının mesafeli tutumundan çok dedesi Kim Il Sung’un samimi ve sıcak üslubunu benimsediğinde hemfikir. Kim Il Sung gibi açık renk parka giyen torun Kim, askerlerin yediği fasulye ezmesini de tattı. Bir başka videoda da bir ilkokulu ziyaret eden Kim Jong Un çocuklardan makas aldı, onların yemeğine sos bile koydu.

  Kuzey Kore medyasının yayınladığı bu “rehberlik ziyaretleri”, liderlerin kişilikleri hakkında nadiren ipucu veren görüntüler oluyor. Öyle ki birçok Kuzey Koreli kendilerini 17 yıl yöneten Kim Jong Il’in ses tonunu dahi duymadı. Uzmanlar Kim Jong Il’in liderliğe yükselmeden 20 yıl hazırlandığını, Kim Jong Un’un ise böyle bir zamanı bulamadığına dikkat çekiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı