GeriGündem Sarıgül: CHP'ye padişahlık getirilmek isteniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarıgül: CHP'ye padişahlık getirilmek isteniyor

CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "CHP, padişahlığı yıkan, demokrasiyi kurum ve kuralları ile yerleştiren bir siyasi hareket. Ama görüyorum ki padişahlık yönetimini, tek adamlık yönetimini mevcut Genel Başkan tekrar geriye getirmeye çalışıyor" dedi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nun partiden ihrac ettiği Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, karara ilişkin eleştirilerini sürdürdü.
  
Eşi Aylin ve oğlu Ömer Sarıgül’ü New York’a uğurlayan Sarıgül, Atatürk Havaalanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"KOLTUK İÇİN HER TÜRLÜ ZALİMLİĞİ YAPIYOR"
 
CHP MYK’nın 11 il yönetimini görevden almasını  "antidemokratik bir uygulama" olarak nitelendiren Sarıgül, "Mevcut Genel Başkan, koltuğunu korumak için her türlü zalimliği uyguluyor" değerlendirmesi yaptı. "Ama zalimlerden mazlumun ahını alana kadar yolumuza devam edeceğiz" diyen Sarıgül, iki gücü bulunduğunu, haktan ve halktan hiçbir zaman ayrılmayacağını söyledi.
  
Arzu ettiği tek olayın CHP’nin demokratikleşmesi olduğunu belirten Mustafa Sarıgül, bir insanın gücünü bulunduğu koltuktan değil, kendi kişiliğinden alması gerektiğini kaydetti. Sarıgül, "Ama mevcut Genel Başkan ve arkadaşları koltuğa yapışmışlar, o koltuğu da başarıya ulaştıramıyorlar. O koltuk iktidara taşımak içindir. O koltukta ’laf olsun’ diye oturmakla, o koltuk yürümez" dedi.

"BAYKAL KENDİSİNE KÖLE OLANLARI TUTMAYA ÇALIŞIYOR"
 
CHP’de eleştiri yapanların da haklarının korunması gerektiğini vurgulayan Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın CHP’de, sadece itaat edenleri, kendisine köle olanları tutmaya çalıştığını öne sürdü.
Sarıgül, "CHP, padişahlığı yıkan, demokrasiyi kurum ve kuralları ile yerleştiren bir siyasi hareket. Ama görüyorum ki padişahlık yönetimini, tek adamlık yönetimini mevcut Genel Başkan tekrar geriye getirmeye çalışıyor. Asla ve asla bu olaylara boyun eğmeyeceğiz, haksızlıklara baş kaldıracağız" diye konuştu.
  
Sarıgül, Türkiye’yi dolaşarak, Baykal’ın "zulmünü" herkese anlatacağını söyledi.

"YENİ PARTİ YOK"   
 
Gazetecilerin, "Yeni bir siyasi parti kurulacak mı?" sorusu üzerine, "Yeni bir siyasi parti kesinlikle yok" yanıtı veren Mustafa Sarıgül, ihraç kararına ilişkin Anayasal ve hukuki haklarını sonuna kadar kullanacağını kaydetti. Sarıgül, "CHP’yi özgürleştireceğim, demokratikleştireceğim. CHP’yi iktidar yapana kadar bu mücadele devam edecek" dedi.
  
Eşinin okul programı nedeniyle kendisinin de ailesiyle birlikte ABD’ye gitmek için program yaptığını anlatan Mustafa Sarıgül, ancak yaşanan gelişmeler nedeniyle bundan vazgeçtiğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle